Sofijoje (Bulgarija) tęsiasi pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapas. Trečiadienį jame vyko moterų fechtavimo pagrindinis etapas.

Fantastiškai kovėsi lietuvė Ieva Serapinaitė. Ji laimėjo net 25 kovas, patyrė tik 9 pralaimėjimus ir su 255 taškais tapo varžybų lydere. Antra buvo prancūzė Elodie Clouvel (23 pergalės, 11 pralaimėjimų, 245 tšk.), o dar trys atletės pasiekė po 22 pergales ir surinko po 240 tšk.

Gerai fechtavosi ir Elzbieta Adomaitytė bei Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Jos laimėjo po 20 kovų, surinko po 230 tšk. ir pasidalino 7-10 pozicijas. L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė su tokiu pergalių skaičiumi dažniausiai pretenduodavo į aukščiausias vietas galutinėje įskaitoje. Tiesa, dabar sistema yra kiek pasikeitusi ir prieš tai sportininkėms dar reikės užsitikrinti vietas finale.

Situaciją kiek susikomplikavo Gintarė Venčkauskaitė, laimėjusi 14 kovų ir surinkusi 200 tšk. Lietuvė pasidalino 26-27 vietas ir turės spurtuoti kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje, norėdama patekti į finalą.

Moterų pusfinalis baigsis ketvirtadienį. Po jo paaiškės 18 finalo dalyvių. Beje, į finalo įskaitą bus įtraukti trečiadienį fechtavime sportininkių pasiekti rezultatai.

Trečiadienį taip pat vyko vyrų atranka, kurią įveikė Titas Puronas. A grupės fechtavime lietuvis buvo 16-as (18 pergalių, 16 pralaimėjimų, 220 tšk.), plaukime – 28-as (2:17.97 min., 275 tšk.), o kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje – 2-as (10:52.30, 648). Bendroje įskaitoje T.Puronas su 1143 tšk. užėmė 17-ą poziciją ir pateko tarp 36 pusfinalio dalyvių.

Atrankos A grupę laimėjo egiptietis Eslamas Hamadas (1152), B grupę – kinas Linbinas Zhangas (1154).

Ketvirtadienį vyrų lauks fechtavimo pagrindinis etapas.