0

Įspūdinga Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serija baigėsi Majamio „Heat“ komandos triumfu. Antrus metus iš eilės čempione tapusi ekipa namuose 95:88 (18:16, 28:28, 26:27, 23:17) palaužė San Antonijaus „Spurs“ krepšininkus ir laimėjo seriją 4:3.

Susitikimas prasidėjo kiek nervingai – per pirmąsias pusantros minutės komandoms pasižymėti nepavyko. Tony Parkeris pelnė pirmuosius taškus, į kuriuos tuoj pat atsakė LeBrono Jameso dvitaškis – 2:2. Netrukus Timas Duncanas pelnė 4 taškus paeiliui ir leido „Spurs“ išsiveržti į priekį – 6:2. Toliau stringant „Heat“ puolimui svečiai, sužaidus beveik pusę kėlinio, susikrovė 7 taškų pranašumą – 11:4. Šeimininkams čia pat pavyko priartėti (8:11), bet „Spurs“ turėjo savo atsakymą – 15:10. Po minutės pertraukėlės Majamio komanda laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 18:15. Kawhi Leonardas realizavo vieną baudą iš dviejų, o paskutinė „Heat“ ataka buvo nesėkminga, tad po pirmųjų 12 minučių Majamis džiaugėsi – 18:16.

Antrąjį ketvirtį pradėjo Shane‘as Battier, pataikęs jau trečiąjį savo tolimą metimą – 21:16. Savo ruožtu „Spurs“ atsakė dviem tiksliais išpuoliais – 20:21. Sužaidus 5 minutes svečiams po ilgesnės pertraukos pavyko atkurti pusiausvyrą – 27:27. Antroje kėlinio pusėje iniciatyvos ėmėsi L.Jamesas, kuris pirmiausia pelnė sunkius du taškus su pražanga, o netrukus pridėjo ir tritaškį – 33:27. Likus žaisti 3 minutes svečiai priartėjo (36:37), bet L.Jamesas atsakė dar vienu tolimu metimus – 40:36. LeBronas dvi atakas bandė nesėkmingai užbaigti tritaškiais, o tuo pasinaudojusi San Antonijaus ekipa spurtavo 6:0 bei išsiveržė į priekį – 42:40. Paskutinę kėlinio ataką užbaigė Dwayne‘o Wade‘o dvitaškis, leidęs įpusėjus mačui „Heat“ pirmauti 46:44.

Po didžiosios pertraukos tęsėsi bekompromisė kova taškas į tašką – sužaidus 6 minutes rezultatas buvo lygus – 54:54. Po pirmojo Danny Greeno tritaškio šiose rungtynėse „Spurs“ išsiveržė į priekį (57:56), bet L.Jamesas dvi atakas iš eilės užbaigė tolimais metimais – 62:57. Svečiai neketino paleisti varžovų į priekį ir po 5 taškų be atsako, likus 3 minutėms, vėl pirmavo – 65:64. Kai po sudėtingo Manu Ginobilio dvitaškio atrodė, kad prieš lemiamą ketvirtį pirmaus San Antonijaus komanda, Mario Chalmersas išnaudojo likusias kelias sekundes ir pataikė įspūdingą tolimą tritaškį nuo lentos, leidusį minimaliai priekyje būti šeimininkams – 72:71.

Gero žaidimo bangą pagavusi „Heat“ ekipa per pirmąsias tris ketvirtojo ketvirčio minutes sugebėjo padidinti savo pranašumą – 77:73. Lyg užkeiktas 4 taškų skirtumas laikėsi ir toliau – sužaidus 6 minutes Majamio klubas pirmavo 81:77. „Heat“ pirmaujant 85:79 M.Ginobili pataikė iš toli (82:85) ir čia pat perėmė kamuolį, kurį perdavė laisvam D.Greenui, bet rezultatą galėjęs išlyginti tritaškis tikslo nepasekė. Neįmeti tu, įmeta tau – šią taisyklę varžovams priminė jau šeštąjį tolimą metimą iš septynių susitikimą realizavęs Sh.Battier – 88:82. Sunkiu komandai metu iniciatyvos ėmėsi T.Duncanas, kuris pelnė du taškus su Chriso Bosho pražanga. Verta pažymėti, jog taisyklių pažeidimas buvo labai abejotinas – 85:88. Likus žaisti 2 minutes K.Leonardas taikliu tolimu metimu atgaivino „Spurs“ viltis – 88:90.

M.Chalmersas prametė abi baudas ir svečiai turėjo šansą išsiveržti į priekį, bet laisvas K.Leonardas nepataikė iš toli. Po dar vienos nesėkmingos „Heat“ atakos T.Duncanas prasidėjus paskutinei minutei apmaudžiai prametė iš po krepšio. Likus 28 sekundėms L.Jamesas pataikė iš vidutinio nuotolio – 92:88. Bene lemiamos San Antonijaus komandos atakos metu M.Ginobili padovanojo kamuolį L.Jamesui ir prieš šį buvo prasižengta. Puolėjas realizavo abi baudas ir įtvirtino „Heat“ pergalę – 94:88. Galutinis rezultatas – 95:88.

„Heat“: L.Jamesas 37 (5/10 tritaškiai, 12 atk. kam.), D.Wade‘as 23 (10 atk. kam.), Sh.Battier 18 (6/8 tritaškiai), M.Chalmersas 14, Ch.Andersenas 3.

„Spurs“: T.Duncanas 24 (12 atk. kam.), K.Leonardas 19 (16 atk. kam.), M.Ginobili 18 (5 rez. perd.), T.Parkeris 10, D.Greenas (1/12 metimai), B.Diaw ir G.Nealas po 5, T.Splitteris 2.