Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinė išvargo pergalę prieš Rusiją ir pateko į Europos pirmenybių pusfinalį.

Rungtynės buvo įtemptos. Likus žaisti kiek daugiau nei 1 minutę, rusai išlygino rezultatą, o jau kitoje atakoje išsiveržė į priekį.

Lietuviai strigo puolime, o varžovai skirtumą padidino iki trijų taškų (75:78). A. Kulboka skirtumą sumažino iki minimumo, rusai paprašė minutės pertraukėlės.

Lietuvos rinktinė greitai prasižengė, tačiau taiklūs buvo abu M. Andrianovo baudos metimai (77:80). Tritaškį iš neblogos padėties metė G. Masiulis, bet jis nebuvo taiklus.

Kovoje dėl kamuolio paprastą pražangą užsidirbo A. Kulboka, o nesportinę – rusas. Likus trims sekundėms 2 taškų persvarą turėjo Rusija, tačiau iš labai toli tritaškį paleido A. Velička ir kamuolys skrodė tinklelį! Krepšininkai šoko džiaugsmo šokį.

Rimanto Grigo auklėtiniai pusfinalyje trečiadienį susitiks su Vokietijos rinktine, kuri ketvirtfinalyje 78:74 nugalėjo ispanus.

Lietuva: G. Masiulis (13 atk. kam.) 23, A. Velička (7 rez. perd.) 18, T. Sedekerskis (6 atk. kam.) 15, G. Vasiliauskas 9.

Rusija: G. Motovilov 27, A. Tonoyan (8 atk. kam.) 14, M. Andrianov ir S. Klyuev po 10.