Lenkijos mieste Lodzėje vykusias V-ąsias Europos universitetų žaidynes vainikavusiame vaikinų krepšinio finale Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai 70:77 (18:27, 19:9, 15:26, 18:15) nusileido „Beykent“ universitetui iš Turkijos ir pasidabino sidabru.

Lietuviai po sunkios rungtynių pradžios atsitiesė ir po Martyno Pocevičiaus 5 taškų iš eilės persvėrė rezultatą prieš pat antrojo kėlinio pabaigą (37:36). Trečiajame kėlinyje kurį laiką tęsėsi apylygė kova (40:41, 45:45), o tada turkai surengė lemtingą spurtą 14:0 (45:59).

Likus žaisti 1 min. 24 sek. Juliaus Liesio metimas sumažino VDU deficitą iki 5 taškų (66:71). Deja, kitos atakos metu Ozguras Sahinas pataikė iš toli ir praktiškai panaikino intrigą.

VDU komandai 18 taškų pelnė Simonas Kriaučiūnas, po 11 – J.Liesis ir M.Pocevičius, 10 – Grantas Vasiliauskas. Turkus į pergalę vedė du žaidėjai, sumetę daugiau nei pusę komandos taškų: Emre Tanisanas (23) ir Kaanas Sariaslanas (20).

Lietuviai žaidynėse iš viso iškovojo 18 medalių. Geriausiai sekėsi VDU atstovams (3 aukso, 2 sidabro, 3 bronzos). MRU sportininkai laimėjo 2 aukso ir 1 bronzos medalius, LSMU – 2 sidabro ir 1 bronzos medalius, VU – sidabrą ir bronzą, o LSU – 2 bronzos medalius.