29
Marouane'as Fellaini (nuotr. SCANPIX)

Ketvirtadienį į UEFA Europos lygos finalą žengė „Manchester United“ ir Amsterdamo „Ajax“. Lemiama kova vyks gegužės 24-ąją Švedijos sostinėje Stokholme.

29

„Manchester United“ atsakomosiose pusfinalio rungtynėse 1:1 (1:0) sužaidė su Vigo „Celta“. Pirmoji dvikova Ispanijoje baigėsi svečių pergale 1:0.

Mančesteryje „Celta“ futbolininkams reikėjo atakuoti. 4-ąją minutę teko padirbėti šeimininkų vartininkui Sergio Romero. Jis atrėmė Iago Aspaso smūgį.

17-ąją minutę ispanų padėtis komplikavosi. Marcusas Rashfordas atliko puikų perdavimą, o įvartį galva pelnė netoli vartų likęs Marouane’as Fellaini (1:0).

Kėlinio pabaigoje keliskart sugebėjimus po tolimų svečių spyrių teko demonstruoti S. Romero.

49-ąją minutę smūgį kaip iš patrankos paleido „Manchester United“ armėnas Henrikhas Mkhitaryanas. Puikiai sužaidė „Celta“ vartų sargas Sergio Alvarezas. 64-ąją minutę individualiu meistriškumu sublizgėjo kelis varžovus pergudravęs M. Rashfordas. S. Alvarezas komandą dar kartą išgelbėjo.

85-ąją minutę sprogo gana ramiai vykusių rungtynių emocijų bomba. Rezultatą smūgiu galva išlygino Facundo Roncaglia, pasinaudojęs Theo Bongondos perdavimu (1:1).

Iškart po įvarčio aikštės viduryje kilo masinis žaidėjų susistumdymas. Arbitras Ovidiu Hateganas aktyviausius jo dalyvius apdovanojo raudonomis kortelėmis. Tokių nuobaudų susilaukė „Celta“ įvarčio autorius F. Roncaglia ir „Manchester United“ gynėjas Ericas Bailly. Pastarasis bus priverstas praleisti UEFA Europos lygos finalą.

Į jį „Manchester United“ galėjo ir nepatekti, bet pačioje rungtynių pabaigoje puikia proga nepasinaudojo Johnas Guidetti. „Celta“ futbolininkai neslėpė ašarų, „Manchester United“ atstovai – džiaugsmo.

Dramatiškai klostėsi ir kitas pusfinalis. „Ajax“ atsakomąsias rungtynes Lione vietos „Olympique“ pralaimėjo 1:3 (0:1), bet į finalą prasibrovė dėl palankaus rezultato namie – 4:1.

Olandai Prancūzijoje pirmavo po tikslaus Kaspero Dolbergo spyrio 27-ąją minutę. Tačiau „Ajax“ praleido du Alexandre Lacazette įvarčius į rūbinę. Prancūzas 45-ąją minutę realizavo 11 metrų baudinį, o 45+1 pridėjo įvartį iš žaidimo.

„Olympique“ viltis dar labiau atgaivino Rachido Ghezzalio tikslus smūgis 81-ąją minutę ir antroji „Ajax“ futbolininko Nicko Viergeverio geltona kortelė. Ji parodyta 84-ąją minutę.

Vis dėlto, „Olympique“ pasižymėti nebepavyko. Liono futbolininkai baigė kovas Europos lygoje, o „Ajax“ žengė į finalą.