0

Ketvirtadienį visoje Europoje buvo žaidžiami penkto UEFA Europos lygos grupės etapo mačai. Juose pergales šventė Rusijos klubai, kurie palaužė svečius iš Italijos.

Lietuvio Giedriaus Arlauskio, kuris šiame mače liko ant atsarginių suolelio, atstovaujamas Kazanės „Rubin“ klubas namuose 3-0 nugalėjo atsargine sudėtimi žaidusius Milano „Inter“ futbolininkus.

„Rubin“ šiame mače į priekį išsiveržė jau 2 minutę kai po gynėjo Juano klaidos Rusijos klubą į priekį išvedė tikslus Gokdenizo Karadenizo smūgis.

Pirmajame kėlinyje daugiau įvarčių nebuvo, nors „Rubin“ turėjo daugiau progų jam pasiekti. Tuo metu svečiai iš Italijos pirmoje mačo dalyje žaidė pasyviai ir nuobodžiai.

Antrajame kėlinyje „Inter“ žaidimą suaktyvino po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Rodrigo Palacio, kuris greitai atliko du smūgius iš kurių vienas pataikė į virpstą.

Visgi visas „Inter“ viltis šiame mače kovoti bent dėl lygiųjų sudaužė Kazanės miesto klube po keitimo pasirodęs puolėjas Salomonas Rondonas. Ekvadorietis 86 ir 90 minutės pelnė įvarčius ir taip įtvirtino savo klubo pergalę.

Tuo metu kitame mače, kitas Rusijos klubas Machačkalos „Anzhi“ rezultatu 2-0 įveikė Italijos „Udinese“ ekipą, kuri po šios nesėkmės turi atsisveikinti su Europos lygos turnyru.

„Anzhi“ viso mačo metu žaidė aktyviau ir geriau, tačiau savo persvarą turtingasis Rusijos klubas įrodė tik antroje mačo dalyje.

Komandą į pergalę atvedė du „Anzhi“ legionieriai. 72 minutę pirmą mačo įvartį pelnė Christopheris Samba, o dar po trijų minučių pasižymėjo Samuelis Eto‘o.

Negana to, „Udinese“ šias rungtynes užbaigė dešimtyje, mat antrą geltoną kortelę gavo ir rungtynių tęsti nebegalėjo Domingosas Fernandesas Williansas. Taigi Udinės miesto klubas paskutines šio mačo dešimt minučių žaidė mažumoje, būtent tai klubui ir neleido pakilti į lemiamą šturmą.

Visi Europos lygos rezultatai:

A grupė:

Machačkalos „Anzhi“ 2 – 0 „Udinese“

72‘ [1 – 0] Christopher Samba 75‘ [2 – 0] Samuel Eto‘o 80‘ Domingos Fernandes Willians („Udinese“) – raudona kortelė

„Liverpool“ 0 – 0 Berno „Young Boys“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

B grupė:

„Academica“ 0 – 0 Pilzeno „Viktoria“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

Madrido „Atletico“ 0 – 0 Tel Avivo „Hapoel“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

C grupė:

Marselio „Olympique“ 0 – 0 Stambulo „Fenerbahce“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

Monchengladbacho „Borussia“ 0 – 0 Limasolio AEL (rungtynės prasidės 22:05 val.)

D grupė:

„Newcastle“ 0 – 0 „Maritimo“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

„Bruges“ 0 – 0 „Bordeaux“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

E grupė:

Bukarešto „Steaua“ 0 – 0 „Stuttgart“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

„Molde“ 0 – 0 „Copenhagen“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

F grupė:

Eindhoveno PSV 0 – 0 „Dnipro“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

Stokholmo AIK 0 – 0 „Napoli“ (rungtynės prasidės 22:05 val.)

G grupė:

„Videoton“ 0 – 1 „Genk“

19‘ [0 – 1] Jelle Vossen

„Basel“ 3 – 0 Lisabonos „Sporting“

23‘ [1 – 0] Fabian Schar 58‘ Cabral („Basel“) - raudona kortelė 66‘ [2 – 0] Valentin Stocker 71‘ [3 – 0] David Degen

H grupė:

Kazanės „Rubin“ 3 – 0 Milano „Inter“

2‘ [1 – 0] Gokdeniz Karadeniz 86‘ [2 – 0] Salomon Rondon 90‘ [3 – 0] Salomon Rondon

Baku „Neftchi“ 1 – 1 Belgrado „Partizan“

10‘ [1 – 0] Flavinho 67‘ [1 – 1] Aleksandar Mitrovič 77‘ Aleksandar Mitrovič („Partizan“) – raudona kortelė

„Panathinaikos“ 1 – 0 „Maribor“

45‘ Ales Majer („Maribor“) – raudona kortelė 67‘ [1 – 0] Victor Vitolo Anino (11 m)

K grupė:

„Rosenborg“ 3 – 2 Vienos „Rapid“

28‘ [1 – 0] John Chibuike 53‘ [1 – 1] Thomas Schrammel 66‘ [1 – 2] Terence Boyd 76‘ [2 – 2] Tarik Elyounoussi 79‘ [3 – 2] Rade Prica

Charkovo „Metalist“ 2 – 0 Lėverkuzeno „Bayer“

46‘ [1 – 0] Jonathan Cristaldo 85‘ [2 – 0] Ribeiro Cleiton Xavier

L grupė:

„Helsingborg“ 1 – 3 „Levante“

8‘ [0 – 1] Angel Rodriguez 37‘ [0 – 2] Pape Kouli Diop 81‘ [0 – 3] Vicente de La Fuente Iborra 89‘ [1 – 3] Thomas Sorum

„Hannover“ 0 – 0 „Twente“