Maribore (Slovėnija) tęsiasi Europos jaunimo olimpinis festivalis. Pirmadienį Lietuvos sportininkai varžėsi teniso, lengvosios atletikos ir plaukimo varžybose.

Pateko į Europos jaunimo čempionatą

Lengvosios atletikos varžybose startavo keturi Lietuvos lengvaatlečiai. Trims iš jų pavyko pagerinti asmeninius rekordus, o vienam – ne tik patekti į finalą, bet ir įvykdyti Europos jaunimo čempionato normatyvą.

Matas Janarauskas 400 m bėgimo rungtyje distanciją įveikė per 47,76 sek. Jis buvo greičiausias trečiajame atrankos bėgime ir bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Greičiausiai bėgusiam čekui Ondrejui Loupalui lietuvis nusileido 0,07 sek.

16-etis lietuvis ne tik pagerino asmeninį rezultatą, bet ir įvykdė rugpjūtį Izraelyje vyksiančio Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato normatyvą. Jis taip pat pagerino Lietuvos 16-mečių rekordą.

„Kažko panašaus ir tikėjausi. Norėjau bent iš 48 sek. „išlipti“, nes visą sezoną link to ėjau. Neturėjau ko prarasti, su trenere pasitarėme, kad bėgsiu nesitaupydamas. Konkurencija tikrai didelė, visi panašiai bėga, teko kovoti ir pakovojau. Buvau septintame takelyje, todėl nieko prieš save nemačiau, tik Kipro atstovą. Pažiūrėsime, kaip bus finale. Svarbu susikaupti ir kovoti“, – sakė M. Janarauskas.

Vaikinų 800 m bėgime startavo Titas Kukšta. Jis distanciją įveikė per 1 min. 56,78 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Antrajame atrankos bėgime lietuvis užėmė šeštąją vietą, o bendroje įskaitoje buvo 16-as. Greičiausias atrankos varžybose buvo prancūzas Yanis Vanlanduyt (1 min. 50,65 sek.).

Vaikinų 110 m barjerinio bėgimo atrankos varžybose dalyvavo Matas Gračinskas. Jis distanciją įveikė per 14,55 sek. ir antrajame atrankos bėgime užėmė 5 vietą. Lietuvis bendroje įskaitoje buvo 15-as. Greičiausias buvo italas Matyas Zachas (13,46 sek.).

Per žingsnį nuo finalo liko šuolininkė į tolį Joana Fiodorovaitė. Ji geriausiu bandymu nušoko 5,76 m ir pagerino asmeninį rekordą. Lietuvė vos 3 cm atsiliko nuo į finalą patekusios italės Elisos Valenti ir bendroje įskaitoje užėmė 13 vietą. Toliausiai atrankos varžybose – net 6,20 m – nušoko italė Bori Rozsahegyi.

400 m bėgimo finalo varžybos vyks trečiadienį 18:50 val. Lietuvos laiku.

Pagerino Lietuvos rekordą

Merginų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu varžybose įveikusi atranką Guoda Tručinskaitė prasibrovė į rungties finalą. Jame 14-metė šiaulietė užėmė 7 vietą ir, užfiksavusi 5 min. 2,85 sek. laiką, pagerino Lietuvos merginų iki 15 m. rekordą, iki šiol priklausiusį jai pačiai.

Sėkmė pirmąją plaukimo varžybų dieną šypsojosi ir Mantui Kaušpėdui. 100 m plaukimo nugara rungtyje lietuvis pateko į pusfinalį, kuriame nuotolį įveikęs per 55,87 sek. užėmė 3

vietą ir pagerino Lietuvos vaikinų iki 17 m. rungties rekordą. Finalinis plaukimas lietuvio lauks jau antradienį, 19 val. Lietuvos laiku.

„Džiaugiuosi Manto pasirodymu. Mes visi juo labai tikime. Praėjusiais metais jis taip pat dalyvavo festivalyje ir medalio ten iškovoti nepavyko. Todėl jis būtų tikrai išsvajotas ir išlauktas. Mantas labai norėjo patekti į finalą, o mes visi žinome, kad jis tikrai ten gali pasirodyti puikiai“, – džiaugėsi viena plaukikų trenerių Dovilė Pocienė.

200 m plaukimo krūtine rungties varžybose į pusfinalį pateko Dominykas Šulskis, kuriame pirmadienio vakarą 15-metis panevėžietis finišavo per 2 min 20,90 sek. ir pagerino karjeros rekordą. Tarp 16 dalyvavusių atletų D. Šulskis užėmė 10 vietą ir į finalą neprasibrovė.

400 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje Ieva Nainytė fiksavo 5 min 19,50 sek. laiką ir užėmė 16 vietą. 200 m plaukimo krūtine varžybose Herkus Andronatij distanciją įveikė per 2 min. 23,68 sek. ir rikiavosi 20 vietoje.

Kartu su M. Kaušpėdu 100 m plaukimo nugara atrankoje dalyvavęs Arminas Murėnas fiksavo 58,97 sek. laiką bei užėmė 21 vietą.

Merginų 200 m plaukimo nugara rungties atrankos plaukimuose pasirodė dvi mūsų šalies atstovės. Augustė Jakštaitė distanciją įveikė per 2 min. 23,04 sek. bei užėmė 24 vietą, Emilija Pociūtė – per 2 min 24,62 sek. ir galutinėje atrankos rikiuotėje užėmė 28 vietą.

Pirmadienio rytą lietuvių pasirodymą pradėjusi Ema Purvainytė 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose su 1 min. 1,31 sek. užėmė 40 vietą.

„Vertinant komandos pasirodymą bendrai – nors rytiniai atrankos plaukimai nebuvo tokie sėkmingi, vakare jaunimas pranoko lūkesčius. Turime du naujus Lietuvos jaunimo rekordus ir tai mus labai džiugina. D. Šulskis pasigerino savo karjeros rekordą ir žengė žingsnį į priekį. Viskas vyksta taip, kaip ir buvome suplanavę, jaunimas šaunuoliai, stengiasi ir padaro viską, ką gali. Mūsų laukia dar nemažai startų, tad nekantraujame, ką jie mums atneš“, – po lietuvių pasirodymų kalbėjo D. Pocienė.

Tenisininkai baigė pasirodymą

Pasirodymą Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pirmadienį baigė pirmieji varžybas pradėję tenisininkai. Mergaičių vienetų varžybose 13-etė Luknė Vaitkevičiūtė 0:2 (0:6, 3:6) nusileido dvejais metais vyresnei trečiajai turnyro raketei serbei Lanai Virc.

„Varžovė labai nenustebino, tiesą sakant, tikėjomės, kad ji atrodys stipriau. Manau, ir Luknė tikėjosi daugiau spaudimo ir greičio. Turbūt, tai ir sutrikdė mačo pradžią.

Kaip bebūtų, rezultatas tikrai neatspindi to, kas vyko kortuose. Visi geimai vyko apylygiai, tačiau varžovė vis rasdavo daugiau jėgų. Antrajame sete, manau, Luknė suprato, kad nebėra kur trauktis, tuomet emocijos nurimo, ji pajuto, kad gali žaisti, ėmė mažiau galvoti apie varžovę ir atrado savo žaidimą.

Turėjome resursų ir galėjome geriau, bet pats žaidimas buvo geras, Luknei priekaištų neturiu“, – sakė tenisininkų treneris Šarūnas Kulnys.

Antradienį Lietuvos sportininkai varžysis gimnastikos, lengvosios atletikos, plento dviračių ir plaukimo varžybose.