Ispanijos rinktinė UEFA Tautų lygos pusfinalio rungtynėse 2:1 nugalėjo Italijos futbolininkus ir iškovojo kelialapį į šio turnyro finalą.

Ispanai nutraukė įspūdingą net 37-ių nepralaimėtų Italijos rinktinės rungtynių rekordinę seriją.

Taip pat, penkerius metus Italijos rinktinės garbę ginantis vartininkas Gianluigi Donnarumma pirmą kartą rungtynių metu praleido du įvarčius.

Net 6 iš 7 visuose turnyruose atliktų Ferrano Torreso smūgių į vartų plotą ginant Ispanijos rinktinės garbę baigėsi įvarčiais.

Tai yra pirmas kartas, kai Ispanijos rinktinė prieš italus pelnė du įvarčius Italijos stadione vykusiose rungtynėse nuo 1998 m. lapkričio mėnesio, kai tuomet draugiškas susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Ispanija revanšavosi už patirtą nesėkmę „Euro 2020“ pusfinalyje. Tada po vienuolikos metrų baudinių serijos laimėjo Italija, o finale Roberto Mancini auklėtiniai tokiu pačiu būdu parklupdė šeimininkę Angliją.

Mikelis Oyarzabalis 13-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau paskutinę akimirką kamuolį sėkmingai blokavo gynėjas.

Ferranas Torresas 17-ąją minutę tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir išvedė Ispanijos rinktinę į priekį 1:0.

Marcosas Alonso 19-ąją minute atliko smūgį į kairįjį vartų kampą, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas.

Keletą varžovų suklaidinęs Federico Bernardeschi 35-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė Unai Simonas.

Leonardo Bonucci pirmojo kėlinio pabaigoje užsidirbo antrą geltoną kortelę, kuri virto į raudoną, bei italai liko rungtyniauti dešimtyje.

F.Torresas per pridėtą pirmojo kėlinio laiką antrą kartą šiame susitikime nuginklavo vartininką ir padvigubino ispanų pranašumą 2:0.

M.Oyarzabalis 64-ąją minutę atliko pavojingą smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo greta vartų ir pasižymėti nepavyko.

Lorenzo Pellegrini 83-ąją minutę surengtos kontratakos metu tiksliai nukreipė kamuolį į vartus ir sušvelnino rezultatą 1:2.