Prasidėjo 2022 m. Europos moterų rankinio čempionato atrankos antrojo etapo pirmosios grupės kovos. Pirmajame ture Lietuvos rankininkės viešėjo Opolėje. Ten esančioje „Stegu“ arenoje lietuvės 22:36 (12:22) neprilygo rungtynių šeimininkėmis – Lenkijos rankininkėmis.

Lenkės nuo pat rungtynių pradžios įrodinėjo, kad ne veltui buvo laikomos aiškiomis poros favoritėmis. Lietuvės daugiau nei 7 min. negalėjo pelnyti įvarčio, o lenkės realizavo praktiškai visas progas ir spurtavo 5:0. Nesužaidus nė 12 min. komandas jau skyrė 8 įvarčiai (9:1). Vėliau lietuvėms pavyko kiek stabilizuoti situaciją, o lenkių persvara vienu metu netgi „aptirpo“ iki 6 įvarčių (12:6, 13:7).

Tiesa, į geresnę lietuvių atkarpą lenkės atsakė spurtu 3:0 ir įgijo rekordinį pranašumą (16:7). Kėlinio pabaigoje Greta Kavaliauskaitė gavo raudoną kortelę, o lenkės pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (19:9). Antrąjį kėlinį lietuvės pradėjo solidžiai ir dar porą kartų sumažino deficitą iki 6 įvarčių (26:20, 27:21).

Lenkės tuomet kiek pagerino žaidimą ir padidino pranašumą iki 8-9 įvarčių. Lenkės beveik visą persvarą susikrovė kontratakų pagalba. Lietuvės per 50 min. surengė vos 2 rezultatyvias greitas atakas, o lenkės – net 10.

Likus žaisti apie 5 min. komandas jau skyrė dviženklis įvarčių skirtumas (32:22), tad paskutinės minutės tapo tik formalumu.

Lietuva: Roberta Stropė 7 įvarčiai, Simona Kolosovė 5, Rita Repečkaitė 3, Greta Sadauskaitė 3, Audinga Kniubaitė 2, Karolina Sparnauskaitė 2. Lenkes į pergalę vedė po 5 įvarčius įmetusios Sylwia Matuszczyk ir Dagmara Nocun.

2019 m. rinktinės buvo susitikusios kontrolinėse rungtynėse. Tada lenkės laimėjo triuškinančiu skirtumu – 37:19. Oficialiuose mačuose rinktinės žaidė 2012 m., kai susitiko pasaulio čempionato atrankoje. Tada lenkių pranašumas taip pat buvo didžiulis: namuose jos laimėjo net 48:18, o svečiuose – 32:19.

Lenkijos rankininkės 2013 m. ir 2015 m. pasaulio čempionatuose užėmė 4-ąsias vietas, pasiekdamos geriausius rezultatus per istoriją. 2017 m. planetos pirmenybėse lenkės buvo 17-os, 2019 m. liko už borto, o 2021 m. gruodį vėl sugrįš į pasaulio čempionatą.

Europos čempionatuose lenkės aukščiausiai buvo 1998 m., kai užėmė 5-ą vietą. Pastarosiose – 2020 m. pirmenybėse – lenkės liko 14-os. Lietuvės Europos čempionate žaidė vieną kartą – 1996 m. buvo 12-os.

Vieną sykį jos dalyvavo ir pasaulio čempionate – 1993 m. užimta 13-a vieta. Be lietuvių ir lenkių grupėje dar žaidžia Rusijos ir Šveicarijos rankininkės.

Dvi geriausios grupės komandos pateks į Europos čempionatą.

Antrojo turo mačą lietuvės žais jau spalio 9 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje prieš Rusiją. Likę keturi mačai numatyti 2022 m. kovo-balandžio mėnesiais.