REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienio vakarą vertindami spalio 29-30 d. vykusio ES šalių vadovų susitikimo rezultatus, EP nariai uždavė ne vieną klausimą Švedijos ministrui pirmininkui Fredrikui Reinfeltui ir Komijos vadovui José Manueliui Barroso dėl Komisijos narių ir vyriausiojo įgaliotinio bendrai užsienio ir saugumo politikai postuose.

REKLAMA
REKLAMA

Švedijos premjeras Fredrikas Reinfeldtas priminė europarlamentarams, kad valstybių ir vyriausybių vadovai sprendimus dėl Lisabonos sutartimi sukurtų postų užpildymo priims lapkričio 19 d. rengiamame susitikime. Politikas sakė nenorįs spekuliuoti dėl kandidatų, galinčių užimti Tarybos pirmininko, jos generalinio sekretoriaus ir vyriausiojo įgaliotinio postus.

REKLAMA

„Noriu, kada naująją Komisiją sudarytų kompetentingi ir atsidavę europiečiai. Noriu išvysti stiprų demokratinį mandatą turėsiančią Komisiją“, – kalbėjo šios institucijos vadovas José Manuelis Barroso. „Sutartis suteikia galimybes dirbti, tačiau būtinas ir pasiryžimas veikti“, – pridėjo jis.

Europos liaudies partijos pirmininkas Josephas Daulas paragino Komisijos vadovą ES valstybėms pateikus kandidatų vardus nedelsiant paskirstyti komisarų portfelius – tuomet Europos Parlamentas turės laiko surengti kiek įmanoma nuodugnesnius kandidatų klausymus.

REKLAMA
REKLAMA

Socialistų ir demokratų aljanso narė Hannes Swoboda ragino užtikrinti lyčių ir geografinio atstovavimo pusiausvyra Komisijoje, siekiant įtraukti įtakingų kandidačių moterų.

Jai antrino ir Vokietijos europarlamentarė Rebecca Harms.

„Turime sutarti, kad svarbiausiuose ES postuose norime matyti stiprias abiejų lyčių asmenybes. Pone Reinfeldtai, deja, negaliu jūsų pasveikinti, kadangi nematau jokių stiprių kandidatų ženklų“, – kalbėjo  parlamentarė.

Guy Verhofstadtas, Liberalų ir demokratų aljanso pirminibnkas, pabrėžė, kad tarybos pirmininku turi tapti ne euroskeptikas, o ES integracija tikintis žmogus, besiremdamas bendrijų metodu vesiantis Europą į priekį.

„Ši diskusija tampa menkaverčiais debatais tarp valstybių vadovų, kuriems, panašu, terūpi pasidalinti postus tarpusavyje. Kai kurie iš jų netgi bando padalinti Europos Sąjungą į dvi piliečių rūšis, sakydami, jog šias pareigas gali užimti tik Šengeno ir euro zonai priklausančių šalių piliečiai“, – teigė euroskepticizmu pasižymintis britų parlamentaras Timothy Kirkhope.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų