0

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko 2014-ųjų metų užbaigti pergalingai. Eurolygos „Top 16“ etapo starte kauniečiai buvo priekyje du kėlinius, bet galiausiai išvykoje nusileido Stambulo „Galatasaray“ komandai 69:78 (22:20, 19:15, 14:22, 14:21).

Pirmuosius žalgiriečių taškus kabliu pelnė Robertas Javtokas, kitoje aikštės pusėje bloku varžovus apdovanojo Jamesas Andersonas, o netrukus tritaškį įskraidino Artūras Milaknis – 5:2. Individualiai šeimininkų gynybą įveikė krepšio link prasibrovęs Paulius Jankūnas, tačiau „Galatasaray“ lyderiai Carlosas Arroyo ir Zoranas Ercegas pelnė 6 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą (7:10). Dviem taškais savo kraitį pildė R.Javtokas, po perimo kamuolio iš toli pataikė J.Andersonas – 12:10. Iš vidutinio nuotolio taikliai metė A.Milaknis, čia pat dvitaškį realizavo Vaidas Kariniauskas – 16:12. Dviejų tolimų metimų dėka šeimininkai vėl persvėrė rezultatą (16:18), bet ilgai netrukus tritaškiais atsakė ir „Žalgirio“ krepšininkai. Tolimą šūvį realizavo A.Milaknis, iš krašto trijų taškų vertės metimą pataikė P.Jankūnas bei kauniečiai po pirmojo ketvirčio turėjo dviejų taškų pranašumą – 22:20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Edgaro Ulanovo taikliu dvitaškiu baigiantis atakos laikui – 24:20. Tuomet sekė du triuškinantys Artūro Gudaičio dėjimai. Visų pirma, jam kamuolį puikiai įkišo kelis varžovus pritraukęs P.Jankūnas, o po to sėkmingai su aukštaūgiu sužaidė Willas Cherry – 28:23. A.Gudaitis varžovus nustebino įskraidindamas tolimą bombą, prasiveržimą atliko aikštėje pasirodęs Tomas Dimša, o kauniečių atotrūkį iki aštuonių didino devintąjį tašką šiame kėlinyje pelnęs A.Gudaitis – 35:27. Stambulo krepšininkai ilgai šeimininkauti Lietuvos čempionams neleido bei greitai išlygino rezultatą (35:35). „Žalgirį“ ketvirčio pabaigoje į priekį truktelėjo J.Andersonas. Amerikietis užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė šūviu užmynus tritaškio liniją, taipogi pataikė sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio – 39:35. Du taškus iš po krepšio po puikaus A.Milaknio perdavimo pridėjo R.Javtokas ir ilsėtis svečiai išėjo turėdami apčiuopiamą persvarą – 41:35.

Iškart po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ užtikrintai darbavosi gynyboje. Varžovus bloku baudė V.Kariniauskas, užspausti šeimininkai net nesugebėjo persivaryti vidurio aikštės, o po perimto kamuolio dėjimu pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė J.Andersonas – 43:35. J.Andersonas įmetė vieną baudos metimą, iš trijų taškų zonos taikliai metė E.Ulanovas – 47:39. Šeimininkai, surengę nedidelį spurtą, ištirpdė žalgiriečių pranašumą iki trijų (47:44). Pirmuosius savo taškus pelnė Darius Songaila, tačiau „Galatasaray“ pasinaudojo svečių klaidomis ir išlygino rezultatą – 49:49. Nepaisydamas kietos gynybos kabliu įmetė R.Javtokas (51:49). Per likusias nepilnas dvi minutes dešimtąjį tašką pelnė R.Javtokas, rezultatyviai krepšio link prasibrovė E.Ulanovas, galingą „stogą“ Sinanui Gulerui išrašė R.Javtokas, bet prieš ketvirtąjį kėlinį priekyje jau buvo turkai – 55:57.

Lemiamas rungtynių ketvirtis prasidėjo W.Cherry nesportine pražanga – 55:59. J.Andersonas baudos aikštelėje pastebėjo A.Gudaitį, tačiau šeimininkai priartėti „Žalgiriui“ neleido (57:63). E.Ulanovas pergudravo varžovą bei taikliai metė iš vidutinio nuotolio (59:63). Tiesa, šeimininkai nemažino apsukų ir susikrovė devynių taškų pranašumą – 59:68. J.Andersonas taisė netaiklų savo metimą, be to, kitoje aikštės pusėje įspūdingai blokavo Keremo Gonlumo metimą (61:68). Tris taškus surinko V.Kariniauskas, bet tris klaidas iš eilės padarę žalgiriečiai atsidūrė ant bedugnės krašto – 64:72. Nors tritaškį pataikė J.Andersonas, du taškus surinko R.Javtokas, Eurolygos „Top 16“ etapas buvo pradėtas nesėkme Stambule – 69:78.

„Žalgiris“: J.Andersonas 15 (5 atk. kam., 2 blk.), R.Javtokas 12 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), A.Gudaitis 11 (4/4 dvit.), E.Ulanovas 9, A.Milaknis 8 (2 per. kam.), V.Kariniauskas 5 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Jankūnas 5, D.Songaila 2, T.Dimša 2, W.Cherry 0, L.Lekavičius 0.

„Galatasaray“: S.Guleras 14 (7 atk. kam.), Z.Ercegas 14 (5 atk. kam., 2 per. kam.), C.Arroyo 12 (5 rez. perd.).