0

Didžiausia šio sezono Eurolygos sensacija tapęs Bilbao „Gescrap“ (4/2) klubas lemiamose „Top 16“ etapo F grupės rungtynėse svečiuose 59:55 (15:16, 9:6, 18:14, 17:19) įveikė Malagos „Unicaja“ (0/6) komandą ir pateko į ketvirtfinalį.

Eurolygos debiutantai kartu su Magrido „Real“ ir Sienos „Montepaschi“ surinko po 4 pergales ir 2 pralaimėjimus, o tarpusavyje visi trys klubai pasidalijo po dvi pergales. Kelialapį į ketvirtfinalį Bilbao komandai lėmė geresnis, nei „Real“ klubo, įmestų ir praleistų taškų santykis trijų komandų tarpusavio rungtynėse.

Nors ketvirtadienio rungtynėse „Unicaja“ klubo treneris daugiau leido pažaisti atsarginiams krepšininkams, mačo baigtis sprendėsi tik paskutinėmis minutėmis. Likus žaisti pusketvirtos minutės Luka Žoričius dviem baudų metimais sumažino Malagos klubo deficitą iki minimumo (47:48), o Hrvoje Peričius netrukus persvėrė jį aikštės šeimininkų naudai - 51:50.

„Gescrap“ gelbėtoju jau ne pirmą kartą šį sezoną tapo Raulis Lopezas. Gynėjas prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei pataikė iš toli (53:51), o po kelių akimirkų atliko juvelyrinį perdavimą Marko Baničiui - 55:51. Dramatiškomis paskutinėmis sekundėmis svečiai pranašumo neišbarstė ir laimėjo rungtynes rezultatu 59:55.

„Unicaja“: H.Peričius 19 (dvitaškiai 7/9, 7 atk. kam.), L.Žoričius 11 (11 atk. kam.), A.Abrinesas 9, J.Freelandas 8 (7 atk. kam.).

„Gescrap“: M.Baničius (6 atk. kam.) ir A.Jacksonas - po 10, R.Lopezas 9, D.Mavroeidis 8.