Kauno „Žalgirio“ (2/7) krepšininkai penktadienį siekė antrosios pergalės Eurolygos „Top 16“ varžybose. Žalgiriečiai namie priimė Vokietijos čempioną Bambergo „Brose Baskets“ (3/6) klubą. Po įnirtingos kovos Lietuvos čempionai šventė pergalę rezultatu 75:73 (25:19, 16:19, 18:17, 16:18).

Kauno „Žalgiris“ 75:73 Bambergo „Brose Baskets“

Žalgiriečių komandoje naudingiausiai žaidė Paulius Jankūnas. Lietuvis pelnė 17 taškų bei atkovojo 13 kamuolių. Jankūnui puikiai talkino Ian Vogioukas surinkęs 13 taškų bei komandos naujokas Jerome Randle pelnęs 12 taškų. Renaldas Seibutis prie pergalės prisidėjo 11 taškų. Estas Siim-Sander Vene surinko 7 taškus, 5 taškais prisidėjo Kaspars Vecvagars. Po 4 taškus savo sąskaitoje turėjo Edgaras Ulanovas su Olivieriu Hanlanu, 2 taškus pelnė Brockas Motumas.

Bambergo gretose nesulaikomas buvo Nikos Zisis. „Brose Baskets“ lyderis per 27 minutes surinko 25 taškus. 14 taškų vokiečiams pelnė Brad Wanamaker, 10 taškų pridėjo Daniel Theis.

Startiniai penketukai:

Kauno „Žalgiris“: J.Randle, P.Jankūnas, I.Vougioukas, O.Hanlan, E.Ulanovas.

Bambergo „Brose Baskets“: N.Melli, B.Wanamaker, J.Strelnieks, P.Heckmann, L.Radosevic.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

Bambergo krepšininkai turėjo du šansus rungtynių gale išplėšti pratęsimą, tačiau Nikos Zisis ir Janis Strelnieks metimai skriejo pro šalį, o kauniečiai šventė pergalę rezultatu 75:73.

Likus žaisti keturias minutes kauniečiai pirmauja tik dviem taškais, 69:67. „Brose Baskets“ į priekį veda Nikos Zisis, graikas pelnė 23 taškus ir atliko 4 rez. perdavimus.

Sužaidus tris minutes lemiamame ketvirtyje Bambergo krepšininkai suklydo jau trys kartus ir Kauno „Žalgiris“ pirmauja 65:57.

Trečias kėlinys:

Kauno „Žalgiris“ sėkmingiau užbaigė trečią kėlinį, ir prieš lemiamą ketvirtį pirmauja 59:55.

Likus žaisti tris minutes trečiajame kėlinyje kauniečiai pirmauja jau tik 1 tašku, 53:52.

Kauno „Žalgiris“ ir toliau žaidžia sėkmingai. Sužaidus 4 minutes kauniečiai pirmauja 49:44.

Antras kėlinys:

Žalgiriečiams iki kėlinio pabaigos pavyko išlaikyti trijų taškų persvarą ir į antrąją rungtynių pusę žengia pirmaudami 41:38.

Sužaidus šešias minutes Bambergo klubui pavyko priartėti prie kauniečių, tačiau ir toliau atsilieka 30:33.

Žalgiriečiai ir toliau sėkmingai didina savo persvarą prieš „Brose Baskets“ sužaidus tris su pusė minutes antrajame kėlinyje pirmauja 30:23.

Pirmas kėlinys:

Pauliaus Jankūno sustabdyti neįstengiantys Bambergo krepšininkai po pirmo kėlinio atsilieka 19:25.

Likus žaisti tris minutes pirmajame ketvirtyje Kauno „Žalgiris“ sugebėjo spurtuoti ir įgijo 4 taškų persvarą, 17:13.

Praėjus pusei kėlinio Kauno „Žalgiris“ ir toliau nepaleidžia Bambergo ekipos į priekį, 11:11.

Sužaidus tris minutės pirmajame kėlinyje abi komandos surinko po keturis taškų ir neįgijo jokio pranašumo.

Situacija prieš rungtynes:

Pirmąją stipriausių Lietuvos ir Vokietijos komandų dvikovą Bamberge triuškinami 96:63 laimėjo Andrea Trinchieri auklėtiniai. Tada „Žalgiriui“ dar dirigavo Gintaras Krapikas. Po šių rungtynių treneris buvo atleistas.

„Brose Baskets“ neturi ryškesnio puolimo lyderio. Rezultatyviausiai rungtyniauja du antrosios linijos žaidėjai – amerikietis Bradley Wanamakeris įmeta 11,5 taško (atlieka po 4 perdavimus, atkovoja 3,8 kamuolio), o latvis Janis Strelniekas pelno po 10,8 (tritaškių taiklumas 44,6 proc.).

„Ianas Vougioukas ir Paulius Jankūnas yra labai patyrę krepšininkai, žaidę daugybę tokių rungtynių. Norime sužaisti tokias rungtynes, kuriose galėtume išnaudoti kaip įmanoma daugiau žaidėjų. Naudodami didelę rotaciją tarp krepšininkų norime pamatyti, kaip tai paveiks J.Randle‘ą. Kaip bebūtų, dabar jis – vienas svarbiausių „Žalgirio“ žaidėjų“, – apie žalgiriečių galimus kozirius rungtynės kalbėjo A.Trinchieri.