12
Izraelis (nuotr. SCANPIX)

Ketvirtadienio vakarą buvo sužaista dešimt rungtynių 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankoje. Žaidė A, B ir H grupių komandos.

12

Izraelio rinktinė namuose nepaliko vilčių Andoros rinktinei. Jau 3-ąją rungtynių miuntę šeimininkai pelnė pirmąjį įvartį po tikslaus Eran Zehavi smūgio. Izraelio futbolininkai neketino mažinti apsukų, dar pirmajame kėlinyje pasižymėjo trys Izraelio futbolininkai. Antrąjį kėlinį Izraelio futbolininkai pradėjo turėdami solidžią, keturių įvarčių persvarą. Jausdami pergalę savo kišenėje, šeimininkai per daug nesistengė ir rezultatas iki varžybų pabaigos nepakito.

Kitose B grupės varžybose tarp Belgijos ir Bosnijos ir Hercogovinos pergalę šventė Belgijos futbolininkai. 15-ąją minutę Edenas Džeko smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus. Tiesa, jau po aštuonių minučių po kampinio, taip pat galva pasižymėjo Manchester „United“ futbolininkas Marouanas Felainis. Artėjant pirmajam kėliniui į pabaigą iš 24 metrų, tikslu bei stipru smūgį atliko Kevinas de Bruyne.

Antrasis kėlinys buvo kiek ramesnis iki 78-os minutės, kai Toni Sunjičius neleistinai sužaidė savo baudos aikštelėje. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į Bosnijos vartus, tuo nesunkiai pasinaudojo Belgijos rinktinės lyderis Edenas Hazardas.

A grupėje Islandija pateikė dar vieną staigmeną. Jie išvykoje laimėjo prieš Olandijos rinktinę rezultatu 1:0. Situacija Olandams labai apsunko 33-ąją minutę, poto kai gynėjas Burno Martinas Indi gavo raudona kortelę. Antrojo kėlinio pradžioje baudos aikštelėje neleistinai sužaidė kitas Olandų gynėjas Gregoris van der Wielas. Nuo 11 metrų atžymos vienintelį varžybų įvartį pelnė Gylfis Sigurdssonas. Po septynių varžybų A grupėje Islandijos futbolininkai pirmauja turėdami 18 taškų, tuo tarpu Olandijos futbolininkai tenkinasi tik trečia vieta grupėje su 10 taškų.

77‘ Selcuk Inan [1-0]

90+1' Valerijs Sabala [1-1]

B grupė

Belgija 3 – 1 Bosnija ir Hercogovina

15‘ Edin Dzeko [0-1]

23‘ Marouane Fellaini [1-1]

44‘ Kevin de Bruyne [2-1]

78' Eden Hazard [3-1

Kipras 0 – 1 Velsas

82‘ Gareth Bale [0-1]

Izraelis 4 – 0 Andora

3‘ Eran Zehavi [1-0]

22‘ Nir Bitton [2-0]

26‘ Tomer Hemed [3-0]

38‘ Munas Dabbur [4-0]