0
TV3

Šeštadienį vėlai vakare sužaistos antrosios EURO 2012 „mirtininkų“ (B) grupės rungtynės tarp Vokietijos ir Portugalijos rinktinių. Sunkią pergalę iškovojo didžiąją rungtynių dalį varžovus spaudę ir fanų gausiai palaikomi vokiečiai, o pasižymėjo etatinė Miuncheno „Bayern“ įvarčių mašina - Mario Gomezas.

Rungtynės prasidėjo gana aktyviu abiejų ekipų žaidimu, tačiau pirmąją progą, sužaidus nepilnas 10 minučių, sukūrė vokiečiai, kai galva smūgiavo Mario Gomezas.

Portugalai savo ruožtu nė neketino žaisti taip, lyg favoritai būtų vokiečiai ir nuolat rezgė greitas kontraatakas, kurių smaigalyje buvo tai Cristiano Ronaldo, tai Nani. Paulo Bento auklėtiniai stengėsi vokiečiams neleisti žaisti jiems būdingo pozicinio, aukšta kamuolio kontrole paremto žaidimo. Tačiau vokiečiai atrodė kiek solidžiau, vistiek žaidė sau būdingą futbolą ir susikūrė keletą pusprogių.

Visgi pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje vos nesuveikė garsusis „neįmuši tu - įmuša tau“ posakis: vokiečių baudos aikštelėje kamuolys surado Portugalijos rinktinės gynėją Pepe, kurio galingai smūgiuotas kamuolys atšoko nuo skersinio tiesiai ant vartų linijos. Tai buvo, kogero, pavojingiausias apskritai pirmojo kėlinio epizodas.

Antrajame kėlinyje futbolininkai pradėjo gerokai dažniau prasiženginėti, abiejų komandų stovyklose buvo juntama įtampa. Vokiečiai ir toliau stengėsi rengti greitas pozicines atakas, daug žaidė per krašto saugą Thomasą Mullerį, o portugalai šias stabdė daugybe smulkių pražangų bei pavojingai kontraatakavo.

Nors žaidimas buvo apylygis, o veiksmo netrūko nei vienoje, nei kitoje aikštės pusėje, 73 minutę pirmasis „iššovė“ vokiečių atakos smaigalyje rungtyniavęs Mario Gomezas, kuris puikiu smūgiu galva nuginklavo Portugalijos rinktinės vartininką Rui Patricio.

Įmušę įvartį Joachimo Lowo auklėtiniai apsukų nemažino, pajuto, kad portugalai yra sutrikę, ir 77 minutę po T.Mullerio perdavimo vėl vos nepasižymėjo M.Gomezas.

Kiek atsigavę portugalai po kelių minučių surengė greitą ataką, kurią vainikavo galingas C.Ronaldo smūgis, tačiau savo vietoje buvo Vokietijos rinktinės vartininkas Manuelis Neueris.

Vos po kelių akimirkų šansą turėjo jau Fabio Coentrao, tačiau jo smūgį blokavo gynėjas.

84 minutę „šturmą“ toliau tęsė Nani, kuris tolimu smūgiu-perdavimu pataikė į vokiečių vartų konstrukciją.

Kogero geriausią šansą išlyginti rezultatą 88 minutę turėjo Silvestras Varela, tačiau vokiečių baudos aikštelėje atsidūręs vienas prieš M.Neuerį saugas šio nuginkluoti nesugebėjo.

Per likusį laiką portugalai toliau spaudė rezultatą laikyti nusprendusius vokiečius, tačiau įvarčio „įridenti“ niekaip nepavyko.

Iškovoję pergalę, vokiečiai kartu su kiek netikėtai olandus įveikusiais danais B grupėje dalinasi 1-2 vietas.

Vokietija 1 - 0 Portugalija

73' [1-0] M.Gomez

Kamuolio kontrolė: 56-44

Smūgiai: 12-11

Smūgiai į vartų plotą: 4-7

Pražangos: 14-19