Insbruke vykusiose lemiamose D grupės rungtynėse Rusija aiškiai dominavo ir švedams nepaliko nė mažiausių vilčių. Triumfavę rezultatu 2:0 rusai ne tik papildė savo kišenes 7 milijonais eurų, bet ir pirmą kartą istorijoje prasibrovė į Europos čempionato ketvirtfinalį.

Jau nuo pat susitikimo pradžios švedų vartai tarsi magnetas traukė kamuolį. Rusijos rinktinės žaidėjai tiesiog apgulė Švedijos tvirtovę ir nors pirmieji jų mėginimai ir nepasiekė tikslo, Guuso Hiddinko auklėtinių pranašumas buvo daugiau negu aiškus. Ne mažiau aišku buvo ir tai, kad taip žaisdami rusai anksčiau ar vėliau palauš skandinavų gynybą ir išsiverš į priekį. Gavę mažiausią progą per daug negalvodami jie smūgiuodavo kamuolį link Andreaso Isakssono vartų ir tik startinis jaudulys bei kai kuriai momentais skubėjimas neleido jiems pelnyti pirmojo įvarčio.

21 minutę Andrejus Aršavinas technišku ir klastingu smūgiu pabandė užklupti švedų vartininką, bet šis sužaidė patikimai ir nukreipė kamuolį už galinės linijos. Paruoštus namų darbus rusai pademonstravo įžaisdami kampinį, ir Jurijui Žirkovui iki įvarčio pristigo vos kelių centimetrų.

uefa.com nuotr.

24 minutę Igoris Semšovas, atėmęs kamuolį iš aplaidžiai sužaidusių varžovų, perdavė jį Aleksandrui Aniukovui, o šis dar į priekį – Romanui Pavliučenkai. Maskvos „Spartak“ klubo snaiperis iš baudos aikštelės vidurio be didesnio užsimojimo šovė į tolimąjį vartų kampą ir pataikė – 1:0.

Tiesa, jau po kelių akimirkų patyręs švedas Henrikas Larssonas vos neatstatė pusiausvyros, kai galva permetė kamuolį per Igorį Akinfejevą, bet Rusiją išgelbėjo skersinis.

38 minutę jau rusai sudrebino priešininkų vartų konstrukciją, kai Romanas Pavliučenko taip pat sukirto kamuolį į skersinį. Po kampinio vėl savo kojos taiklumą išbandė Jurijus Žirkovas, bet savo vietoje buvo Andreasas Isakssonas. Kėliniui baigiantis rusų vartų sargo budrumą patikrino Fredrikas Ljungbergas, bet Igoris Akinfejevas šį egzaminą sėkmingai išlaikė ir neutralizavo pavojų.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui Rusijos rinktinė pasiuntė švedus į nokdauną. 50 minutę greitos kontratakos metu Jurijus Žirkovas atliko juvelyrišką perdavimą futbolo išsiilgusiam Andrejui Aršavinui, kuris antrąkart nuginklavo skandinavų vartininką – 2:0.

Rungtynėms artėjant link pabaigos švedai bandė gelbėtis ir spausti rusus prie jų vartų, bet G. Hiddinko vyrai sėkmingai kontratakavo ir ne kartą dar galėjo padidinti persvarą. 80 minutę Konstantino Zirianovo smūgiuotas kamuolys iš pradžių atsitrenkė į vieną Švedijos gynėją, o paskui – į Andreaso Isakssono vartų virpstą.

Romanui Pavliučenkai ir Andrejus Aršavinui pagailo Larso Lagerbacko auklėtinių ir jie nusprendė daugiau jų nebebausti. Rusijos puolėjai švaistė vieną progą po kitos ir su nekantrumu laukė susitikimo pabaigos.

Iškovoję įtikinamą pergalę, rusai be gailesčio išmetė švedus už borto, o patys žengė toliau – į Europos futbolo čempionato  ketvirtfinalį, kuriame teks suremti ginklus su Olandija.