19-metė akrobatinio slidinėjimo žvaigždė Kelly Sildaru antradienį Estijai iškovojo pirmąjį medalį Pekino olimpinėse žaidynėse.

K. Sildaru į akrobatinio slidinėjimo nuolydžio rungties finalą pateko turėdama geriausią rezultatą.

Vis tik finale estei sekėsi prasčiau - ji su 82,06 balo buvo trečia. Auksą iškovojo šveicarė Mathilde Gremaud (86,56), sidabras atiteko Kinijos sportininkei Eileen Gu (86,23).

Tai pirmasis Estijos medalis žiemos olimpinėse žaidynėse nuo 2010 metų.

Iki K. Sildaru bronzinio pasirodymo estai žiemos olimpiadose medalius rinko tik lygumų slidinėjimo varžybose.

K. Sildaru lyg viesulas į akrobatinio slidinėjimo pasaulį įsiveržė dar prieš aštuonerius metus. Kai kurie specialistai prognozavo, kad ji turi realių šansų netgi Sočyje 2014 m. Tačiau tuo metu jai buvo vos 11 metų, tad ji tiesiog pagal taisykles negalėjo dalyvauti žaidynėse.

Tačiau tai merginos nesustabdė ir ji toliau stebino akrobatinio slidinėjimo pasaulį. Po keletos metų ji tapo visų laikų jauniausia aukso medalio savininke žiemos ekstremalaus sporto X žaidynėse. Pergales skynė pasaulio čempionate ir kitose aukščiausio rango varžybose. Kai jau atrodė, kad estei niekas negali sutrukdyti 2018 m. Pjongčange užsikabinti ant kaklo ir olimpinį medalį, ją sustabdė trauma.

Bet olimpinę svajonę K. Sildaru įgyvendino Pekine. Poryt, vasario 17-ąją jai sukaks 20 metų.

Estės pasirodymą finale žiūrėkite straipsnio pradžioje.