REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitų metų vasarį Europos bankams teks laikyti naujus, griežtesnius „streso testus“. Tai paskelbta per ES finansų ministrų ir pareigūnų susitikimą. Europos Sąjungos ekonomikos ir pinigų reikalų komisaras Olli Rehnas pareiškė, kad nauji testai bus „griežtesni ir netgi išsamesni“.

REKLAMA
REKLAMA

Toks sprendimas buvo priimtas per ES finansų ministrų ir pareigūnų susitikimą, kurio metu buvo prieita prie išvados, kad euro zona žengia atsigavimo keliu, tačiau finansinis sektorius vis dar išgyvena sunkius laikus.

REKLAMA

Pirmadienį euro zonos finansų ministrai nutarė, kad euro zonos finansinės paramos fondas yra pakankamas ir jo didinti nereikia. Pasak euro zonos grupės pirmininko Jean-Claude'o Junckerio, „750 mlrd. eurų yra pakankama paramos fondo suma ir šiuo metu jos didinti nereikia“.

Ministrai pagyrė tiek Portugaliją, tiek Ispaniją už jų vykdomas priemones siekiant sureguliuoti ekonominę situaciją savo šalyse.

Pastaruoju metu daugelis nerimavo, kad artimiausiu metu kitos šalys, tokios kaip Ispanija ir Portugalija, paseks Graikijos ir Airijos pavyzdžiu ir bus priverstos prašyti finansinės paramos, tuomet minėto fondo lėšų gali nepakakti.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl šio fondo didinimo nuomonės skyrėsi. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominique'as Straussas-Kahnas pirmadienį palaikė idėją padidinti šešiolikos euro zonos šalių finansinės paramos fondą. O antradienį jis sukritikavo Europos reakciją į skolų krizę euro zonoje. Kalbėdamas iš Atėnų, kur jis susitiko su Graikijos premjeru, D. Strausas Kahnas pareiškė: „Euro zona privalo imtis spręsti šią problemą visapusiškai. Laipsniškas ar dalinis jos sprendimas - ne išeitis.“

Antradienį ES ministrai taip pat pritarė 85 mlrd. eurų paramos Airijai paketui, dėl kurio iš esmės buvo susitarta praėjusį mėnesį.

Susitikimo metu buvo patvirtintos sąlygos, kuriomis bus teikiama parama Airijai, ir termino, iki kurio Dublinas turės sumažinti savo šalies biudžeto deficitą iki žemiau nei 3 proc. BVP, pratęsimo nuo 2014 iki 2015 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų