REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei 14,4 mln. litų gali panaudoti veiklūs kaimo gyventojai įvairių vietinių ar tarptautinių bendradarbiavimo projektų įgyvendinimui.

REKLAMA
REKLAMA

Šias galimybes jiems suteikia Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) IV krypties „LEADER metodo įgyvendinimas“ priemonė „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas".

REKLAMA

Šia priemone siekiama skatinti vietos iniciatyvas ir partnerystes, bendradarbiaujant ir keičiantis gerąja patirtimi kaimo plėtros srityse.

Finansuojamas pirmojo kontakto užmezgimas

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) kviečia teikti paraiškas paramai gauti pagal šią priemonę iki š.m. gruodžio 31  dienos.

Paraiškas kartu su reikalaujamais priedais priima ir registruoja NMA Kontrolės departamento teritoriniai skyriai pagal projekto koordinatoriaus buveinės vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal paramos priemonę finansuojamos pirmojo kontakto užmezgimo (parengiamoji techninė parama, pvz., kelionių, nakvynės), jungtinės veiklos įgyvendinimo (pvz., parodų, seminarų, darbo grupių organizavimo), bendrų organizacinių struktūrų veiklos, aktyvinimo veiklos, viešinimo, bendrosios išlaidos.

Paraiškas teikia vietos veiklos grupės

Pagal minėtąją priemonę paraiškas paramai gauti gali teikti vietos veiklos grupės (VVG), kurių strategijas yra patvirtinusi Žemės ūkio ministerija.

Parama teikiama tiek teritorinio bendradarbiavimo projektams, įgyvendinamiems su Lietuvos teritorijoje veikiančiomis VVG ar kitais juridiniais asmenimis, tiek tarptautiniams bendradarbiavimo projektams, įgyvendinamiems su užsienyje veikiančiomis VVG.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teritorinio ir tarptautinio bendradarbiavimo projektuose VVG gali dalyvauti ir kaip projekto koordinatorė, ir kaip partnerė.

Projekto koordinatoriumi tampa projekto paraišką kartu su partneriais pateikusi VVG. Įgyvendinant bendradarbiavimo projektus partnerių skaičius nėra ribojamas. Projekto koordinatorius yra tiesiogiai atsakingas už projekto rengimo, įgyvendinimo, rezultatų ir priežiūros po projekto įgyvendinimo. Tokiu būdu koordinatorius, o ne projekto partneris gauna ir paramos lėšas.

Vietinis ar tarptautinis?

Pagal KPP priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“ remiami tik ne pelno siekiantys projektai.  Vykdant teritorinio bendradarbiavimo projektus, gali būti finansuojamos veiklos, susijusios su kaimo plėtros gerosios patirties sklaida, informavimu, renginių organizavimu, leidyba, tyrimais ir pan.

REKLAMA

Taip pat finansuojamos veiklos, susijusios su investicijomis į nekilnojamą turtą, įrangos, technikos ir mechanizmų įsigijimą. Bendradarbiavimo projektai gali apimti bendros organizacinės struktūros - bet kokia organizacija, turinti Lietuvos Respublikos pripažintą juridinį statusą – sukūrimą.

Kiek kitokios išlaidos finansuojamos įgyvendinant tarptautinio bendradarbiavimo projektus.

Įgyvendinant tarptautinį bendradarbiavimo projektą, finansuojamos išlaidos suburiant bendrąją partnerių veiklą arba įkuriant bendrąją organizacinę struktūrą. Nauja bendra struktūra gali būti bet kokia įstaiga, turinti ES šalių pripažintą juridinį statusą.

REKLAMA

Iki 100 proc. rėmimas

Vien apsikeitimas gerąja patirtimi vietos veiklos grupių tarpe pagal šią priemonę nėra remiamas.

Įgyvendinamas projektas turi atitikti priemonės tikslus bei projekto koordinatoriaus ir partnerių strategijas.

Didžiausia paramos suma vienam projektui nėra ribojama, jeigu siekiama įgyvendinti tarptautinį bendradarbiavimo projektą. Įgyvendinant tokį projektą, paramos lėšomis gali būti finansuojama iki 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Tą išlaidų dalį, kurios nepadengia parama, projekto koordinatorius ar partneris turi finansuoti piniginiu įnašu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą, kai veikla yra susijusi su kaimo plėtros gerosios patirties sklaida, informavimu, renginių organizavimu, leidyba, tyrimais ir kita panašia veikla, paramos suma gali siekti 30 tūkst. litų, finansuojant iki 80 proc. tinkamų išlaidų. Jeigu projekte numatoma investuoti į nekilnojamąjį turtą, įrangą, technikos ir mechanizmų įsigijimą, gali būti skirta iki 690 560 litų siekianti paramos suma. Tokiam projektui gali būti finansuota iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Vienai VVG per visą KPP  įgyvendinimo laikotarpį gali būti skirta ne daugiau kaip 282 317 litų paramos lėšų krepšelis, kurį galima panaudoti tiek tarptautinio, tiek teritorinio bendradarbiavimo projektams.

Šaltinis: LEADER

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų