Baltarusijos aukščiausios lygos atkrintamosios rungtynės Lietuvos ledo ritulio čempionams prasidėjo nesėkme prieš Minsko „Junior“ ledo ritulininkus 1:2 (1:0, 0:1, 0:1). Serijoje iki trijų pergalių elektrėniškiai atsilieka 0:1.

Rungtynės nuo pat pradžios buvo aršios: kieta kova kiekviename aikštės kampe, aštrūs prasiveržimai ir smūgiai į vartus. Teisėjai leido rungtyniauti labai kietai abejoms komandoms.

Susitikimo pradžia tapo daug žadanti, kai žaidžiant lygiomis sudėtimis po Pauliaus Gintauto perdavimo į priekį „Energiją“ išvedė Aivaras Bendžius (4:01 min.).

Rungtynių tempas nesustojo. Antrojo kėlinio viduryje labai grubiai minskietis “kala“ Danielių Nomanovą į nugarą, kuris atsitrenkia į borta ir krenta iš skausmo, tačiau žaidimas nestabdomas, o ginantis baudos minutės skiriamos patikimai gynyboje žaidusiam Artūrui Katuliui. Varžovai išnaudojo kiekybinę persvarą - pasižymėjo Dmitrijus Želnerovskis (27:34). Paskutiniame rungtynių trečdalyje šeimininkus į priekį išvedė Vladislavas Gridiuška (46:25). Įpusėjus trečiajai susitikimo daliai, Martynas Šlikas pelnė įvartį, kuris sukėlė abejonių rungtynių arbitrui ir po „videogoal“ peržiūros neįskaitė itin svarbaus galėjusio būti įvarčio.

Paskutines pusantros minutės Elektrėnų „Energijos“ treneris Berndas Haakė pakeitė vartų sargą Nerijų Dauksevičių šeštuoju aikštės žaidėju, bet labai pavojingai atakavę lietuviai tikslo nepasiekė.

„Tai buvo puikios rungtynės. Abi komandos demonstravo labai aukšto lygio ledo ritulį. Girdėjau, kad daugiau nei pusė minskiečių šiame sezone atstovavo ir MHL A lygoje rungtyniaujančią „Junost“ ekipą – tai tik pakelia ketvirtfinalio lygį. Mūsų žaidėjai visi iki vieno atidavė visas jėgas. Tikiuosi pergalės kitame susitikime“ – po rungtynių teigė „Energijos“ ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris Berndas Haakė.