Elektrėnų ledo ritulio kamanda „Energija“ tęsia pergalių seriją Latvijos atvirajame ledo ritulio čempionate. Lapkričio 5 dieną įtikinamai nugalėjusi (7:4)  Rygos „HS Rīga/LSPA“ klubą, lapkričio 6 dieną tą patį varžovą „Energija“ įveikė rezultatu 5:1, teigiama pranešime spaudai.

Bendroje įskaitoje tai trečioji lietuvių pergalė ir dvylika uždirbtų taškų čempionate.

Nors Lietuvos ledo ritulininkai sekmadienio rungtynes baigė žymia taškų persvara, pasiekti pergalę nebuvo lengva. Sunkus pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis (1:1),  o rezultatą į savo pusę „Energija“ persverė tik antrajame kėlinyje (3:1). Beveik visą trečiąjį kėlinį abi komandos nepelnė taškų – viską pakeitė paskutinės rungtynių sekundės, kai „Energija“ du kartus iš eilės taikliai smūgiavo į priešininkų vartus ir susitikimą baigė užtikrinta pergale 5:1.

„Energijos“ gretose įvarčius pelnė Dovydas Kulevičius (19:49), Roman Aliapkin (20:38, 36:52), Aurelijus Krikščiūnas (59:47) ir Aivaras Bendžius (59:58). Vienintelį įvartį Rygos ekipai pelnė  Dāvis Birzulis (13:16).

„Didžiausias įspūdis iš rungtynių – paskutinė jų minutė. Galima sakyti, kad komanda žaidė kanadietišku stiliumi – trečiąjį kėlinį turėjome persvarą (3:1), žaidėme be vieno žaidėjo ir paskutinėmis sekundėmis pelnėme du įvarčius iš eilės. Iki rungtynių pabaigos likus 13 sekundžių įspūdingą įvartį nuo mėlynos linijos su varžovo pražanga pelnė mūsų veteranas Aurelijus Kriščiūnas. Dar svarbiau, kad komanda vis tiek neatsipalaidavo ir po ritulio numetimo varžovų aikštės pusėjė gražų įvartį įmušė Aivaras Bendžius – likus vos 2 sekundėms iki finalinės sirenos!“, - apie įsimintiną rungtynių pabaigą pasakojo „Energijos“ kapitonas Justinas Vėželis.

Lietuvių vartus saugojo Arūnas Aleinikovas, taikliais ir rezultatyviais perdavimais pasižymėjo Š.Kuliešius, J.Vėželis, P.Nausėda, T.Vyšniauskas, R.Aliapkin ir A.Bendžius.

Po vienuolikos sužaistų rungtynių Latvijos atvirojo ledo ritulio čempionate „Energija“ turi 12 taškų.

Artimiausios „Energijos“ rungtynės vyks lapkričio 16 d. su septintąją vietą čempionate užimančia „HK Rīga 95“ ekipa.