Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko laimėti serbiškame pragare. Eurolygos „Top 16“ etapo tryliktojo turo rungtynėse žalgiriečiai svečiuose nusileido Belgrado „Partizan“ komandai 67:78 (13:24, 21:18, 15:18, 18:18). „Žalgirio“ arenoje kauniečiai buvo įveikę serbus 89:77.

Per pirmąsias 5 rungtynių minutes „Partizan“ krepšininkai rezultatyviai užbaigė visas 10 savo atakų. Savo ruožtu žalgiriečiai audringoje atmosferoje puldami krepšį nesurezgė nieko tikslesnio. Vienintelio Tado Klimavičiaus metimas buvo įskaitytas – 2:18. Galiausiai kamuolys tinklelį skrodė po Pauliaus Jankūno 5 taškų (7:21). Aikštelėje pasirodęs antrasis „Žalgirio“ penketas žaidė kiek sėkmingiau. T.Klimavičius atliko net tris rezultatyvius perdavimus, po kurių įdėjo Artūras Gudaitis, po krepšiu įkirto Šarūnas Jasikevičius bei paskutinės pirmojo kėlinio atakos metu vėl pasižymėjo A.Gudaitis – 13:24.

Antrąjį kėlinį T.Klimavičius pradėjo dar vienu perdavimu, kuris virto Artūro Milaknio tritaškiu iš kampo (16:24). Šeimininkai atsakė 6 taškais, bet A.Gudaitis ir vėliau P.Jankūnas įmetė po puolime atkovotų kamuolių (20:35). Pirmuosius savo taškus pelnė Justinas Dentmonas, iš kelių metrų taikliai atakavo Š.Jasikevičius ir žaidimas vėl apsilygino. T.Klimavičius pelnė 4 taškus bei šeštuoju rezultatyviu perdavimu vėl surado A.Gudaitį, kuris devintąjį tašką surinko dvitaškiu su pražanga – 31:38. Pataikydamas tritaškį 23-iose rungtynėse iš eilės antrąjį kėlinį sėkmingai užbaigė J.Dentmonas – 34:42.

A.Gudaičio perdavimas A.Milakniui ir šio dvitaškis iš po krepšio sumažino skirtumą iki 6 taškų (36:42). Nors A.Gudaitis dukart blokavo varžovų metimus, puolime per 6 minutes žalgiriečiai taškus rinko tik baudomis. Tiesa, „Partizan“ atsiplėšė ne per toliausiai – 52:39. Aleksandrą Pavlovičių prasižengti privertęs Martynas Pocius varžovą privertė užsidirbti ir techninę pražangą. Šią situaciją M.Pocius puikiai išnaudojo sumesdamas 3 baudas ir atlikdamas perdavimą P.Jankūnui (44:52). Per likusias 3 trečiojo kėlinio minutes Mindaugas Kupšas įmetė dvitaškį su pražanga bei dar 2 baudas realizavo M.Pocius, bet žalgiriečių gynyba šiek tiek išsiderino – 49:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Pociaus penktąjį rezultatyvų perdavimą dėjimu pavertė A.Gudaitis, bet kitoje aikštės pusėje atsikovojęs kamuolį jį apmaudžiai perdavė varžovams, kurie žalgiriečius nubaudė tritaškiu. Šis epizodas Belgrado komandą pastūmėjo į dar vieną spurtą, kurio nesustabdė nei P.Jankūno dvitaškis (53:65), nei Š.Jasikevičiaus tritaškis (56:70). „Partizan“ krepšininkai buvo skirtumą padidinę iki 19 taškų (75:56), tačiau kauniečiai nesileido mindomi. Tritaškį pataikė Tomas Dimša, 6 taškus iš eilės pelnė M.Pocius, o T.Klimavičius rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas 8 taškus, 8 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus – 67:78.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 13 (7 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), M.Pocius 11 (5 rez. perd.), T.Klimavičius 8 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Š.Jasikevičius 7, A.Milaknis 5 (6 atk. kam.), J.Dentmonas 5 (3 per. kam.), T.Dimša 3, M.Kupšas 3, V.Lipkevičius 1.

„Partizan“: D.Bertans 17 (10 atk. kam.), M.Tepičius 14 (4 rez. perd., 3 per. kam.), J.Lauvergne 11, N.Milutinovas 10 (5 atk. kam.).