Lietuvos dviratininkė Edita Pučinskaitė, atstovaujanti Italijos komandai "Michela Fanini", sekmadienį Venecijoje pasibaigusiose 14-osiose prestižinėse moterų daugiadienėse dviračių lenktynėse "Giro d'Italia" užėmė antrąją vietą.

Beveik visas varžybas pirmavusią 27 metų Lietuvos dviratininkę paskutiniajame, devintajame, etape aplenkė pasaulio vicečempionė šveicarė Nikolė Brendli (Nicole Braendli, "Prato Marathon Bike").

Po aštuntojo etapo E. Pučinskaitė antroje vietoje buvusią Šveicarijos dviratininkę lenkė 5 sek. Sekmadienį 24,1 km atskiro starto lenktynėse N. Brendli pranoko Editą 22 sek.

Galutinėje įskaitoje trečiąją vietą užėmė 1999 ir 2000 metų šių lenktynių nugalėtoja ispanė Choana Somariba (Joane Somarriba, "Bizkaia Spiuk"). Ji nuo N. Brendli atsiliko 2 min. 15 sek.

Ketvirtąją vietą užėmė Jolanta Polikevičiūtė (atsiliko 4 min. 27 sek.), o penktąją - jos sesuo dvynė Rasa (4.30, abi - "2002 Aurora").

11-ąją vietą užėmė Modesta Vžesniauskaitė ("Aušra Gruodis", 6.27). 19-metė Lietuvos dviratininkė tapo nugalėtoja jaunimo įskaitoje (iš viso klasifikuota 41 dviratininkė).

Zita Urbonaitė ("Acca Due O", 13.18) liko 27-ta, o Edita Kubelskienė ("Team Fanini", 27.09) - 45-ta. Iš 130 dviratininkių lenktynes baigė 110.

Po pirmojo ir antrojo etapų pirmavo R. Polikevičiūtė, o po trečiojo etapo lydere tapo E. Pučinskaitė. "Tiek ilgai vilkėti lyderės marškinėlius yra didžiulis pasiekimas", - teigė Lietuvos čempionė.

E. Pučinskaitė 1997 metais "Giro d'Italia" lenktynėse užėmė trečiąją vietą. Pernai ir užpernai šiose lenktynėse trečia buvo kita lietuvė - Diana Žiliūtė. Šiemet ji "Giro" lenktynėse nedalyvavo, nes rengiasi pasaulio treko čempionatui.

Paskutinįjį etapą laimėjo olandė Lus Guneveik (Loes Gunnewijk, "Ondernmers"), 24,1 km distanciją įveikusi per 32 min. 24 sek. R. Polikevičiūtė (pralaimėjo 1 min. 2 sek.) buvo devinta, N. Brendli (1.13) - 12-ta, J. Polikevičiūtė (1.30) - 18-ta, E. Pučinskaitė (1.35) - 20-ta, M. Vžesniauskaitė (1.57) - 25-ta, E. Kubelskienė (3.00) - 45-ta, o Z. Urbonaitė (3.11) - 49-ta.