18
Edgaras Ulanovas (LTU basketball nuotr.)

Lietuvos vyrų krepšinio krepšinio (1/1) rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę 2025 m. Europos čempionato atrankoje, kai pirmadienio vakarą svečiuose 59:65 (18:17, 19:24, 13:9, 9:15) nusileido Estijos krepšininkais (2/0).

18

Įdomu tai, kad lietuviai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo net 29 prieš 48. Puolime Lietuvos rinktinė nusiėmė tik 2 kamuolius, estai – 15.

Permainingame mače lietuviai varžovus į priekį paleido antrajame kėlinyje, kai atsilikinėjo ir dviženkliu taškų skirtumu. Visgi po pertraukos jie rezultatą persvėrė, bet lemiamą kėlinį komandos pasitiko rezultatui esant 50:50.

Jame nežibėjo nei vieni, nei kiti, visgi estai lemiamu metu pataikė kelis svarbius metimus, o lietuviai prametė. Galiausiai Estijos rinktinė sumetė baudas, o Kazio Maksvyčio auklėtiniai varžovų jau nebepasivijo.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Edgaras Ulanovas, pelnęs 16 (4/7 dvit., 1/2 trit., 5/8 baud.) taškų.

„Nelabai gražios akiai rungtynės. Mažai kokybės. Abi komandos turbūt tikrai nežaidė kokybiško krepšinio. Bet mes turėjome sužaisti protingiau. Daug momentų pirmoje pusėje, kai jie pelnė taškų iš paprasčiausių įkirtimų, o mums pritrūko koncentracijos.

Po pertraukos ir puolime galėjome žaisti geriau. Estai turėjo gynyboje silpnybių, bet jų nešnaudojome. Taip prastai atakuojant ir blogai nusiimant kamuolius sunku tikėtis pergalės.

Bet vis vien galėjome laimėti ištaisydami kelias klaidas“, – po rungtynių sakė E. Ulanovas.

Kitas atrankos langas Lietuvos rinktinės dabar laukia jau lapkritį.

Jeigu to proto nėra iki šiol, tai jau jo ir nebebus.