Šiandien Pekino olimpinėse žaidynėse vykusio 200 metrų plaukimo krūtine pirmajame atrankos plaukime dalyvavęs lietuvis Edvinas Dautartas finišavo pirmas.

20-etis kaunietis distanciją įveikė per 2 minutes 13,11 sekundžių ir ne tik pagerino Lietuvos rekordą, bet ir daugiau nei dviem sekundėmis aplenkė visus kitus pirmajame plaukime plaukusius sportininkus.

Tiesa, mūsiškiui, net ir pasiekusiam tokį puikų rezultatą, į stipriausiųjų šešioliktuką ir pusfinalį prasimušti nepavyko. Nuo 16-ą vietą užėmusio Naujosios Zelandijos plaukiko Glenno Snyderso lietuvis atsiliko beveik dviem sekundėmis.

Iš viso savo jėgas šioje rungtyje išmėgino 56 sportininkai, o E. Dautartas bendroje įskaitoje liko 31-as.

Geriausią rezultatą kvalifikacijoje parodė vengras Danielis Gyurta, distanciją įveikęs per 2:08,68 ir pagerinęs olimpinį rekordą.