Tunise (Italija) surengtame prestižiniame „ATP Finals“ vyrų teniso turnyre vienetų varžybas laimėjo serbas Novakas Džokovičius (ATP-1). Sekmadienį finale jis per 1 valandą 44 minutes 6:3, 6:3 nugalėjo italą Janniką Sinnerį (ATP-4). Tai buvo 5-a serbo pergalė prieš italą per 6 tarpusavio dvikovas.

Pirmojo seto lūžis įvyko ketvirtajame geime, kai N.Džokovičius realizavo pirmą susikurtą „break pointą“. Antrajame sete serbas iš karto „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją ir dar kartą perėmė iniciatyvą. Serbas galėjo atitrūkti net 3:0, jei trečiajame geime būtų realizavęs vieną iš trijų „break pointų“.

Pusantro seto N.Džokovičiui priešintis nepajėgęs J.Sinneris kiek atkuto antrojo seto šeštajame geime. Tada jis susikūrė du vienintelius „break pointus“, bet savo progų nerealizavo. Septintajame geime porą tokių galimybių iššvaistė ir N.Džokovičius, o devintajame geime serbas taip neklydo ir varžovo padavimų metu po italo klaidos užbaigė mačą.

Revanšas už grupės etapą

J.Sinneris ir N.Džokovičius Turine prieš tai susitiko grupės etape. Tai buvo vienas įspūdingiausių metų mačų, o pergalę tąkart šventė italas – 7:5, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2).

7-ą kartą „ATP Finals“ laimėjęs N.Djokovičius pagerino dar vieną visų laikų rekordą. Iki tol jis rekordininko statusą dalijosi su šveicaru Rogeriu Federeriu (6 titulai).

N.Džokovičius taip pat nutraukė savotišką pirmųjų pasaulio rakečių prakeiksmą. ATP reitingo lyderis nebuvo laimėjęs „ATP Finals“ turnyro nuo 2016 m., kai tai padarė britas Andy Murray‘us. Tuo tarpu J.Sinneriui nepavyko tapti pirmu žmogumi istorijoje, kuris viename turnyre būtų du kartus nugalėjęs N.Djokovičių.

Įspūdingas piniginis prizas

N.Džokovičius 98-ą kartą karjeroje laimėjo ATP turo vienetų turnyrą. Serbui atiteko 1300 ATP vienetų reitingo taškų ir kiek daugiau nei 4,411 mln. JAV dolerių.

Įdomu tai, kad J.Sinneris galėjo „eliminuoti“ N.Džokovičių dar grupės etape. Tam italui tereikėjo pralaimėti prieš daną Holgerį Runę, tačiau J.Sinneris į tokius žaidimus nesivėlė, per 3 setus įveikė daną ir, tuo pačiu, padėjo serbui patekti į pusfinalį.

Sekmadienį baigėsi ir dvejetų varžybos. Ten titulą apgynė amerikietis Rajeevas Ramas su britu Joe Salisbury, finale 6:3, 6:4 įveikęs ispaną Marcelį Granollersą ir argentinietį Horacio Zeballosą.

Bendras „ATP Finals“ prizų fondas šiemet buvo rekordinis – net 15 mln. JAV dolerių.