Lietuvos rinktinės narys Gediminas Bagdonas tapo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje vykusių antrųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ nugalėtoju.

26-erių metų lietuvis, kuris lyderiu tapo po penktadienį laimėto ketvirtojo etapo, finišavo pirmas ir paskutiniame etape. Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs Lietuvos čempionas pirmajame etape finišavo ketvirtas, antrajame - pirmas, o trečiajame - antras.

Šeštadienį dviratininkams teko įveikti 156 km. Penktojo etapo startas buvo duotas Utenoje, o atvažiavus į Vilnių, varžybų dalyviai sostinės gatvėmis dar įveikė penkis „Velomaratono“ trasos ratus.

Antras finišavo vokietis Ralfas Matzkas („Thueringer Energie“), o trečias - latvis Emilis Liepinis („Rietumu-Delfin“).

Varžybas, kurių prizų fondą sudaro daugiau nei 11 tūkst. eurų, pradėjo 18 komandų iš 14-os šalių. Iš viso startavo 104 dviratininkai.

„Baltic Chain Tour“ lenktynėms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija (tokios pat kategorijos yra ir Prancūzijoje rengiamos lenktynės „Tour de Normandie“).

„Baltic Chain Tour“ lenktynės pernai buvo didžiausias nuo 1987 metų dviračių sporto renginys, surengtas trijose Baltijos šalyse. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.