Savaitgalį Nidoje pasibaigusioje 45-ojoje Kuršių marių regatoje pirmą kartą per pastarąjį dešimtmetį abu didžiąsias taures iškovojo viena buriuotojų įgula - kauniečio kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama jachtos „Arabela-AG Baltic“ įgula iškovojo greičiausios Lietuvos jachtos vardą ir pagal tikrąjį, ir pagal perskaičiuotą laiką.

Bendroje įskaitoje pagal perskaičiuotą laiką artimiausią varžovą - RS-280 klasės jachtą „Hornas“ (kap. Šarūnas Abraitis) - „Arabela-AG Baltic“ aplenkė beveik valanda (55 min. 30 sek.), o pagal tikrąjį laiką pusę valandos (29 min. 47 sek.) pranoko X-35 klasės jachtą „Extreme“ (kap. Aistis Kalanavičius).

Mažąją Kuršių marių regatos taurę iškovojo nuo pat regatos pradžios lyderio poziciją užėmusi neringiškio Arūno Burkšo vadovaujama jachta „Nida“, kuri sutrumpintą distanciją pagal perskaičiuotą laiką nuplaukė per 19 val. 55 min. 35 sek. Ji beveik valanda aplenkė antroje vietoje atplaukusią jachtą „Silver Eagle“ su kapitonu Pavelu Galijevskiu.

Šių metų Kuršių marių regata išsiskyrė stipriais, kartais gūsingais iki 30 m/s greitį siekiančiais vėjais, dideliu bangavimu - sąlygomis, kurios valdyti jachtas yra ypač sunku. Čia išryškėjo sportiškiausios Lietuvoje jachtų klasės RS-280 įgulų pranašumas - jos iškovojo visas tris prizines vietas įskaitoje pagal perskaičiuotą laiką.

Tiesa, stiprūs vėjai regatos dalyviams neapsiėjo be nuostolių. Keturioms jachtoms iš 47 dalyvavusių lūžo stiebai, kitoms plyšo burės ar ištiko kiti laivų gedimai.

Per Kuršių marių regatos savaitę iš viso jachtos varžėsi penkiuose etapuose, varžovai nuplaukė beveik 200 jūrmylių, o distancijoje jachtos praleido iki 50 valandų.