Lietuvos vyrų futbolo rinktinė sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes. Šį kartą Valdo Ivanausko auklėtiniai paskutinėmis mačo akimirkomis nusileido Airija – 0:1 (0:0).

Vienintelis ir pergalingas įvartis krito paskutinėmis pridėto laiko sekundėmis, kai pasižymėjo Troy Parrottas.

Tai buvo antrosios lietuvių kontrolinės rungtynės – penktadienį mūsiškiai taip pat išvykoje 2:1 įveikė San Mariną.

Lyginant su šiomis rungtynėmis Lietuvos rinktinės startinėje sudėtyje buvo trys pokyčiai. Lietuviai turėjo verstis ir be Arvydo Novikovo, kuriam paskutinės treniruotės metu atsinaujino trauma. Dėl rankos traumos žaisti negalėjo ir vartininkas Ernestas Šetkus.

Prieš pergalingą įvartį airiai šiame mače keturis kartus pasiuntė kamuolį į mūsiškių vartus, tačiau visus – po nuošalės.

Jau 8-ąją minutę Airija trumpam pradžiugino Chiedozie Ogbene, 54-ąją – Conoras Hourihane’as, 72-ąją – tas pats Ch. Ogbene, o per pridėta mačo laiką ir Scottas Hoganas. Vis tik džiaugsmą netrukus keisdavo nusivylimas ir pyktis, išgirdus teisėjo švilpuką ir iškeltą vėliavėlę, fiksuojančią nuošalę.

75-ąją mačo minutę Fiodoras Černychas krito baudos aikštelėje, bet teisėjas skyrė lietuviui geltoną kortelę už vaidybą.

Mačą antrojo kėlinio viduryje trumpam sustabdė į aikštę išbėgęs sirgalius.

Lietuva šiame mače kamuolį kontroliavo 33 proc. laiko ir atliko vos du smūgius, iš kurių vienas – į vartų plotą.

Tai buvo pirmasis šių komandų mačas nuo 1997-ųjų rugsėjo mėnesio dvikovos Vilniuje, kuri lietuviams iš esmės užkirto kelią žengti žingsnį link pirmojo mūsų šaliai pasaulio čempionato 1998-aisiais.

Tai buvo penktosios rinktinių tarpusavio rungtynės –keturiskart pergale džiaugėsi Airija, kartą ekipos sužaidės lygiosiomis.