Bostono „Celtics“ klubas po 12 metų pertraukos grįžta į NBA finalą. „Celtics“ krepšininkai svečiuose 100:96 (32:17, 23:32, 27:26, 18:21) pranoko Majamio „Heat“.

Rytų finalo serijoje iki keturių pergalių „Celtics“ triumfavo 4:3. Finale Bostono klubo jau laukia „Golden State Warriors“ krepšininkai.

Pirmajame kėlinyje svečiai atrodė puikiai ir susikrovė net ir dviženklį pranašumą (32:17). Vis dėlto šeiminininkams dar iki pertraukos pavyko rezultatą kiek aptirpdyti (49:55).

Po pertraukos „Celtics“ vis bandydavo pabėgti ir vėl susikrauti dviženklį pranašumą, bet Majamio ekipai pavyko išlikti šalia ir varžovų per daug jų nepaleisti į priekį.

Galiausiai viskas sprendėsi tik mačo pabaigoje. „Heat“ artėjant rungtynių pabagai ėmė artėti, nepaisant to, kad vienu metu Bostono ekipa pirmavo 98:85.

Majamio krepšininkai spurtą laimėjo 11:0 ir atsilikinėjo jau tik 96:98.

Jimmy Butletis turėjo gero šansą persverti mačo rezultatą, bet jo metimas skriejo pro šalį. Tuomet per likusias dešimt sekundžių „Celtics“ sėkmingai sumetė baudas ir galiausai išlaikė pergalingą persvarą bei triumfavo Rytų Konferencijos finale.

Bostono ekipa pastarąjį kartą NBA finale žaidė 2010 m., bet tada atkaklioje serijoje 3:4 nusileido Los Andželo „Lakers“. Priminsime, kad paskutinį sykį NBA titulą „Celtics“ iškovojo 2008 metais.

Rezutlatyviausiai šįsyk Bostono ekips gretose žaidė lyderis Jaysonas Tatumas, kuris pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Jis tapo ir serijos MVP. Šis apdovanojima šiais metais pristatytas pirmą kartą ir yra pavadinintas legendinio Larry Birdo vardu.

Pralaimėjusiems Jimmy Butleris surinko 35 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Bamas Adebayo pridėjo 25 taškus.

Pirmosios NBA finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos naktį iš ketvirtadienio į penktadienį San Fransiske.

„Heat“: Jimmy Butleris 35 (9 atk. kam.), Bamas Adebayo 25 (11 atk. kam., 4 rez. perd.), Kyle'as Lowry 15, Victoras Oladipo 9.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 26 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Jaylenas Brownas (6 atk. kam., 6 rez. perd..) ir Marcusas Smartas (9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 24, Grantas Williamsas 11 (6 atk. kam.), Derrickas White'as 8.