LeBronas Jamesas NBA Vakarų konferencijos finalo serijos ketvirtajame mače pelnė 40 taškų, tačiau to neužteko ir jo atstovaujama Los Andželo „Lakers“ ekipa baigė sezoną. Darvino Hamo auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje 111:113 (34:28, 39:30, 16:36, 22:19) pralaimėjo Denverio „Nuggets“ ir serijoje iki keturių pergalių nusileido jiems rezultatu 0-4.

„Nuggets“ ekipai tai bus pirmasis NBA finalas frančizės istorijoje. Jiems prireikė 46 NBA sezonų, kad pasiektų šį tikslą, o tai yra didžiausias sezonų skaičius be NBA finalo tarp visų lygos komandų.

„Nuggets“  dministracijoje dirba lir du ietuviai – Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis.

Finale „Nuggets“ susikaus su Bostono „Celtics“ ir Majamio „Heat“ poros nugalėtojais.

Antrajame ketvirtyje L.Jamesas ir „Nuggets“ puolėjas Aaronas Gordonas buvo nubausti techninėmis pražangomis: „Lakers“ žvaigždė bandė užimti poziciją baudos aikštelėje, kai A.Gordonas trenkė jam į veidą. Kilo trumpas kivirčas, o tada L.Jamesas pridėjo kairįjį dilbį prie A.Gordono gerklės.

Didžiąją dalį taškų L.Jamesas pelnė per pirmuosius du rungtynių kėlinius. Jo sąskaitoje buvo 31 taškas ir tai yra rezultatyviausia L.Jameso rungtynių pusė jo visos karjeros atkrintamųjų istorijoje. 38-erių metų krepšininkas per 48 minutes taip pat atkovojo 10 kamuolių bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Nuggets“ lyderis Nikola Jokičius eilinį kažką užfiksavo trigubą dublį, kuris jam atkrintamosiose buvo jau aštuntas – 30 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 13 rezultatyvių perdavimų per 45 minutes.

Iki didžiosios pertraukos „Lakers“ pirmavo 73:58, tačiau jų pranašumas ištirpo trečiajame kėlinyje, o ketvirtajame „Nuggets“ spurtavo 34:14 ir įgijo penkių taškų pranašumą.

Kai įtampa pasiekė aukščiausią tašką, N.Jokičius surinko ketvirtą ir penktą asmenines pražangas, tačiau jis vis tiek liko aikštelėje.

Likus 51 sekundei iki rungtynių pabaigos, kai rezultatas buvo lygus 111:111, N.Jokičius pelnė dvitaškį su pražanga. Vėliau L.Jamesas prametė tritaškį, bet „Nuggets“ nepavyko uždaryti rungtynių, kai Jamalas Murray prametė iš po krepšio.

Likus žaisti 4 sekundes „Lakers“ paskutinį kartą šiame sezone paprašė pertraukėlės. Po jos L.Jamesas pamėgino prasiveržti arčiau krepšio, tačiau nesugebėjo pelnyti taškų, kadangi Aaronas Gordonas blokavo jo metimą ir „Nuggets“ pirmą kartą pateko į NBA finalą.

Kaip ir tikėtasi, NBA Vakarų konferencijos finalo MVP titulą iškovojo N.Jokičius. Kai jam buvo įteiktas šis apdovanojimas, krepšininko buvo paklausta, ką jam tai reiškia.

„Tiesą sakant, nieko“ – atsakė N.Jokičius. „Šis trofėjus turėtų atitekti mano komandos draugams ir treneriams. Jie mane pastatė į tokią padėtį. Aš tiesiog esu pirmas tarp lygiųjų ir džiaugiuosi, kad mes kolektyviai kažką pasiekėme“.

„Lakers“: L.Jamesas 40, A.Davisas 21 (14 atk. kam.), A.Reavesas 17, D.Schroderis 13, R.Hachimura 10.

„Nuggets“: N.Jokičius 30, J.Murray 25, A.Gordonas 22, M.Porteris 15 (10 atk. kam.), K.Caldwellas-Pope‘as 13.