Laikinosios sostinės riteriai susigrąžino trumpam prarastą antrąją vietą turnyro lentelėje „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. „Trakai“ savo žiūrovų akivaizdoje paskutinėse XXIX-ojo turo rungtynėse sukūrė eilę momentų ir nesunkiai įveikė antrajame kėlinyje visiškai subyrėjusią Gargždų „Bangą“, savo didžiulę persvarą paversdami keturiais įvarčiais – 4:0 (2:0).

Pirmasis įvartis į svečių vartus krito komandoms dar nespėjus įsibėgėti. Jau 3-ąją minutę visiškai laisvas baudos aikštelėje paliktas Linas Klimavičius smūgiu galva į vartų kampą po Vytauto Lukšos pakelto kampinio išvedė „Trakus“ į priekį.

Greitas įvartis pernelyg nuramino riterius ir tik sėkmė jiems padėjo, sužaidus 9-ias minutes. Klaudijus Upstas puikiu perdavimu į baudos aikštelę surado varžovų priežiūros išvengusį Arturą Siryką, kuris pirmuoju smūgiu sudrebino vartų skersinį, antruoju – pataikė tiesiai į vartininką Paulių Grybauską.

Šis pavojaus skambutis pažadino vėl „Bangos“ vartus užgulusius aikštės šeimininkus. Neišnaudojęs galimybės įmušti pačioje dvikovos pradžioje, Ronaldas Solominas labai stipriu smūgiu po skersiniu padvigubino rezultatą 20-ąją minutę, Jurijui Mamajevui gražiai kulnu paridenus kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam komandos draugui.

R.Solominas buvo labai arti dublio 33-ąją minutę, bei nepataikė į be priežiūros paliktus vartus, kai suklydo juos palikęs ir kumščiu į kamuolį po aukšto perdavimo nepataikęs jaunasis Ignas Driomovas.

Prispausta prie savo vartų „Banga“ laukė progų kontratakoms ir kėlinio pabaigoje surengė gražų išpuolį. K.Upstas labai tiksliu perdavimu atakos smaigalyje surado Eiviną Zagurską, bet gargždiškiui smūgis vienu lietimu nepasiekė ir į vartus pataikyti nepavyko.

Smagiai pradėjusiems ir sugebėjusiems išlyginti žaidimą iškart po pertraukos svečiams entuziazmo užteko vos 15 minučių. Vėliau gynybos linija pakėlė tokį chaosą savo aikštės pusėje, kokį sezono pradžioje demonstravo nebent Alytaus „Dainava“, sudaryta iš miesto sporto mokyklos auklėtinių. Tik svetingi „Trakų“ puolėjai, užtikrintai švaistę idealias progas, išgelbėjo „Bangą“ nuo sutriuškinimo nepadoriu skirtumu.

Lygoje debiutavęs legionierius Andrijus Burdijanas kone pirmuoju prisilietimu leido Lukui Kochanauskui atsidurti vienam prieš gargždiškių vartus, bet komandos draugo klaidą ištaisė laiku jį pasitikęs ir kamuolį atmušęs I.Driomovas.

Kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs Dzmitrijus Koubas galėjo įmušti bent tris įvarčius. Kelis kartus iššokęs vienas prieš vartininką, baltarusis galiausiai įsigudrino iš poros nepataikyti į tuščius vartus 78-ąją minutę po idealaus Deivido Česnauskio perdavimo. Vis tik legionierius savo tikslą pasiekė dar po keturių minučių, kai, iš vaikiškai suklydusio varžovo perėmęs kamuolį, nesunkiai pasiuntė jį jį į vartų tinklą.

Tragediją „Bangos“ gynyboje 84-ąją minutę vainikavo nesėkmingai padėti į gynybą sugrįžęs ir į savo vartus Andriaus Lipskio perdavimą iš kairės nukreipęs A.Sirykas.

Nuo penktojo įvarčio svečius kampinio metu išgelbėjo darsyk patikimai sužaidęs I.Driomovas, pademonstravęs neįtikėtiną reakciją ir kažkokiu būdu sugebėjęs koja atmušti Justino Januševskio smūgį ir poros metrų.

Trakų „Trakai“ – Gargždų „Banga“ 4:0 (2:0)

„Trakai”: P.Grybauskas, J.Januševskis, L.Klimavičius, D.Zachaževskis, J.Kendyšas, V.Lukša, D.Miceika, D.Česnauskis, J.Mamajevas (86 min. R.Masenzovas), L.Kochanauskas (63 min. D.Koubas), R.Solominas (73 min. A.Lipskis).

„Banga“: I.Driomovas, A.Epifanovas, M.Bitinas, A.Verbetchi (64 min. E.Drąsutis), A.Stiožka (88 min. D.Pačkauskas), A.Butkus, V.Makijevas (59 min. A.Burdijanas), S.Ševčiukas, E.Zagurskas, A.Sirykas, K.Upstas.

Įvarčiai: L.Klimavičius (4), R.Solominas (20), D.Koubas (82), A.Sirykas (84 į savo vartus).

Geltonos kortelės: V.Lukša (60).

Raudonos kortelės:

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 29 1 2 26 10:131 5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Tokičius („Šiauliai“) – 14, E.Razulis („Atlantas“) – 13, Elivelto („Ekranas“) ir L.Pilibaitis („Žalgiris“) – po 12 įvarčių.