Slovėnijos krepšinio vunderkindu tituluojamas Luka Dončičius olimpinės atrankos finale Kaune pademonstravo, kodėl šiuo metu yra laikomas vienu geriausių planetos krepšininkų.

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinkę krepšinio sirgaliai išvydo nepakartojamą šio universalaus krepšininko šou, nulėmusį savo ekipos pergalę prieš Lietuvą 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16).

Rungtynes slovėnas pradėjo keliais rezultatyviais perdavimais iš eilės, po kurių jo komandos draugai Jaka Blažičius ir Zoranas Dragičius drąsiai atakavo iš toli.

Įspūdingą epizodą pats slovėnas sukūrė aštuntą rungtynių minutę, kai įsiveržęs į baudos aikštelę atsilošęs Dirko Novitzkio stiliumi išmaudė gynyboje prieš jį dirbusį Eimantą Bendžių.

Dar aukštesnę pavarą puolime Dončičius įjungė antrajame ketvirtyje, kuomet ėmėsi iniciatyvos ir vienas per kėlinį pelnė 15 taškų. Daugelyje situacijų slovėnas ne tik pelnė taškus, bet kartu išprovokuodavo ir lietuvių pražangas.

Tryliktą rungtynių minutę jis veržėsi į baudos aikštelę ir puikiu kojų darbu suklaidinęs Arną Butkevičių pelnė sudėtingą dvitaškį su pastarojo pražanga.

Nors slovėnas pataikė tik vieną tritaškį iš penkių, vienintelį savo tolimą metimą jis smeigė tuomet, kai to jo ekipai labai reikėjo. Trečio ketvirčio viduryje lietuviai surengė spurtą ir buvo priartėję prie slovėnų per septynių taškų atstumą, tačiau tuomet Dončičius vėl savo ekipai gražino dešimties taškų persvarą 59:69.

Vakaro pabaigoje trigubą dublį surinkęs 22-ejų Dalaso „Mavericks“ įžaidėjas buvo ryškus abejose aikštės pusėse ir lietuvių gynybą draskė aštriais rezultatyviais perdavimais bei nuolatine kamuolio kontrole.

Pasibaigus mačui rungtynių švieslentėje švietė tokia slovėno statistika – 31 taškas (12/18 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų ir 42 naudingumo balai.

O svarbiausia, jo vedama rinktinė pirmą sykį Slovėnijos šalies istorijoje varžysis olimpinėse žaidynėse.