Labdaringų rungtynių ciklą tęsiantis Kyjivo „Dinamo“ (Ukraina) klubas antradienį 3:2 palaužė Dortmundo „Borussios“ (Vokietija) pasipriešinimą.

Jua 4-ą mačo minutę po Erlingo Haalando perdavimo pasižymėjo Jamie Bynoe-Gittensas, bet „Dinamo“ čia pat perėmė iniciatyvą. 9 min. įvartį pelnė Vitalius Bujalskyj, o 11 min. – Vladyslavas Vanatas. 17 min. į „Borussios“ vartus dar buvo skirtas 11 m baudinys, bet jo nerealizavo Mykola Šaparanka.

Tiesa, pirmojo kėlinio pabaigoje „Dinamo“ persvarą padvigubinti spėjo V.Vanatas. Po pertraukos jau „Borussia“ iššvaistė progą realizuoti 11 m baudinį – pasižymėti nepavyko Reinieriui. 65 min. rezultatą sušvelnino Tomas Rothe, o daugiau įvarčių įmušta nebuvo.

Dortmundo stadione rungtynes stebėjo ir Kijevo „Dinamo“ valdantys broliai Surkisai. Neretai dėl prorusiškų pažiūrų kritikos susilaukdavę broliai šį kartą į rungtynes atėjo su specialiu plakatu, reikalaudami sustabdyti Vladimirą Putiną.

„Tai karas ne tik tarp Ukrainos ir Rusijos, tai karas tarp Rusijos ir civilizuoto pasaulio. Mes dėkojame visiems, kurie remia Ukrainą ir palaiko ją šioje sunkioje kovoje“, – sakė Hryhorijus Surkisas.

Tuo tarpu Ihoris Surkisas pridėjo, kad po Ukrainos pergalės kare pakvies „Borussios“ klubą sužaisti draugiškas rungtynes Kyjive.

„Dinamo“ žaidėjas Oleksandras Karavajevas po rungtynių pridėjo laukiantis, kol Ukrainos armija išvaduos jo gimtąjį Chersoną: „Aš gimiau Chersone, ten gyvena mano tėvai. Kol kas jiems viskas gerai, bet nerimo tikrai daug, todėl skambinu tėvams kiekvieną dieną. Laukiame, kada baigsis okupacija, kada miestą išvaduos Ukrainos armija. Noriu, kad kuo greičiau sugrįžtų taika“.

Skelbiama, kad rungtynes Dortmunde stebėjo 35 tūkst. sirgalių, padėję surinkti 400 tūkst. eurų paramos Ukrainai.