Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Svarbu kažką parašyti, o kaip, tai jau kitas reikalas...
kodėl šiame straipsnyje tiek daug klaidų?
:)Nepasakei nieko naujo:)Tik viarslas turėtų suprasti,kad jis neturi jokių komercinių paslapčių,jei neturi serverių kontrolės.:)
Mano komentaras iš kitos temos:

"Jau seniai nėra prasmės nagrinėti, ar tave kas klauso, ar ne :)

Priežastis paprasta - klauso bei įrašinėja visus ir visada: visi telefonų pokalbiai (ir mobilių, ir laidinių, ir SMS žinutės) bei interneto komentarai jau seniai yra įrašomi. Pakartoju - visi!!! Ne tik numeriai ir pokalbių trukmė (šitai daro ir Lietuvos mob. bei laidinių telefonų tinklų operatoriai), bet ir patys pokalbiai bei žinutės.

Beje, visa pasaulio Interneto svetainėse esanti informacija taip pat jau yra įrašoma ir kaupiama - bent jau JAV.

Tiesa, tai daro ne Lietuvos spec. tarnybos - tam joms tiesiog kol kas trūksta resursų.

Tačiau, pvz., JAV NSA (Nacionalinio saugumo agentūra, kuri užsiima techninių priemonių naudojimu informacijos rinkimui, rūšiavimui bei analizei) ir Rusijos atitinkamos spec. tarnybos įrašinėja viską visame pasaulyje. Atrodo, kad jau ir Kinija pasiekė šį lygį. Izraelis taip pat nemiega. :)

Kitas reikalas, kad dar nesugebama visą tą milžiniškos apimties informaciją laiku apdoroti ir išanalizuoti. Tačiau ir čia techninės bei programinės priemonės labai sparčiai tobulėja."
Kokia firmelė susirašinėja dėl kokio vargano milijono ,o įsivaizduokit,kad visas tas algoritmas ,kaip tas milijonas bus gautas,patenka kam neraikia:)Ir milijono, jus negaunate.Ji pasiima tas ,kam reikia;)
"Taip ir gaunasi, kad iš vienos pusės, mes pykstame ant valstybės, ... mes patys pumpuojame asmeninius duomenis privačioms įmonėms, kurių virtualiosios galimybės yra beveik išvis neribojamos įstatymais ..." O SOCIALINĖ ARSAKOMYBĖ IŠ VIS NE..
koks čia teiginys, kad sekimas nėra totalus. Gal Vikietijoje ir nėra, o Lietuvoje akivaizdu, kad sekimas ir pasiklausymas yra totalus.
Apskritai, kaip jau ne kartą parodė JAV pavyzdys, kuo daugiau valstybė sukaupia duomenų, tuo neefektyviau ji jais naudojasi. Tai elementaru, nes teisėsaugos struktūros neturi pakankamai resursų jų apdorojimui. Užtat kur kas efektyviau šiais duomenimis gali pasinaudoti nusikaltėliai. Pastaraisiais metais Jungtinėje Karalystėje vienas po kito griaudėjo skandalai, kai iš valstybinių duomenų bazių dingdavo milijonų piliečių duomenys, įskaitant jų socialinio draudimo duomenis, informaciją apie skolas ir netgi bankų sąskaitų detalės. Netgi Karališkosios oro pajėgos nesenai prarado keliasdešimties tūkstančių žmonių asmens bylas, kuriose būta netgi tokios pikantiškos informacijos, kaip neįprasti seksualiniai pomėgiai arba meilužių vardai ir pavardės.
Oj oj,bicai:)
Ar žmogeliai susimąsto ,kad kiekvienos spec. tarnybos svajonė yra tupeti prie tokios -pvz- šaraškino kontoros,kaip serveriai . lt pulto, yra svajonė?:)Jie ten save "Morfėjais" laiko ir smauko savo pimpalus ,nes tokie centrai yra koncentruoti valdymo,komercinės ir bele kokios kitos informacijos lobynai.:)
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų