Prieš dvi savaites Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 17-ąją vietą užėmusi Diana Lobačevskė pasirinko ne poilsį, o bėgimą ir triumfavo Meksiko maratone.

Nors netrukus po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių 36 metų Diana Lobačevskė tvirtino, jog nebegyvena olimpiniu ritmu ir nesuba grįžti į varžybas, jos planai netikėtai pasikeitė.

Sekmadienį Lietuvos sportininkė iškovojo pergalę Meksiko maratone. Nuo 25 km tapusi bėgimo lydere Diana, nepaisant krizės apie keturiasdešimtą kilometrą, beveik kilometru pralenkė artimiausias varžoves ir tapo antrąja europiete, laimėjusia šį maratoną (2004 metais tai buvo pavykę rusei Albinai Galiamovai). Lietuvės rezultatas – 2 val. 40 min. 32 sek.

Antra finišavo praėjusių metų nugalėtoja Shewarge Amare iš Etiopijos (2 val. 43 min. 22 sek.), trečia - Peru atstivė Karina Villazana (2 val. 43 min. 55 sek.). Meksiko maratone šiemet dalyvavo apie 35 tūkst. bėgikų.

"Dabar grįžtu į savo šeimą, namus, laksto tai viena dukra, tai kita, tad pamiršau visiškai apie varžybas. Atrodo, kad vėl naujas etapas prasidėjo, treniruotės. Dabar tik vieną kartą per dieną treniruojuosi, bet vis tiek norisi dalyvauti varžybose šiemet, nepamesti tos sportinės formos. Olimpiada praėjo, dabar tarsi kitas sezonas", - po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, kuriose užėmė 17-ąją vietą, sakė D.Lobačevskė.