Fynikse vykusiame „Bellator 268“ turnyre lietuvis Julius Anglickas (10-2) kovojo, bet galiausiai ketvirtame raunde po „kimura“ veiksmo buvo priverstas pasiduoti šios organizacijos pussunkio svorio kategorijos čempionui rusui Vadimui Nemkovui (15-2).

Tai buvo ne tik kova dėl čempiono titulo, tačiau ir pussunkio svorio kategorijos „Grand Prix“ pusfinalis. Prieš pagrindinę vakaro kovą vykusiame kitame pusfinalyje Corey Andersonas pirmame raunde techniniu nokautu nugalėjo Ryaną Baderį.

Priminsime, kad „Bellator“ – antra pagal pajėgumą mišrių kovos menų organizacija pasaulyje. J. Anglickas į ją pateko prieš beveik dvejus metus ir spėjo į narvą žengti tris kartus – visus tris kartus lietuvio ranką kilo į viršų po vieningo teisėjų sprendimo.

Pirmame raunde J.Anglickas kontratakuodamas puikiu dešinės rankos smūgiu privertė V.Nemkovą suklupti, tačiau čempionas labai greitai atsistojo. V.Nemkovas nusprendė nebesikeisti smūgiais su lietuviu, todėl jau netrukus puolė jam į kojas ir atliko pirmą parvertimą.

Būtent taip klostėsi ir likusi kova – jeigu ji vykdavo stovėsenoje, jau netrukus V.Nemkovas gana lengvai versdavo J.Anglicką ir laikydamas jį prispaustą prie žemės atlikdavo krūvas smūgių tiek rankomis, tiek alkūnėmis. Antrame raunde kovotojai netyčia susidūrė galvomis, o tai lėmė, kad žemiau J.Anglicko dešiniosios akies atsivėrė kirstinė žaizda, iš kurios nuolat veržėsi kraujas.

J.Anglicko jėgas seko ir jeigu trečiame raunde, kuomet V.Nemkovas bandė atlikti rankos laužimą, J.Anglickas sugebėjo išsilaikyti ir neatiduoti rankos, tai ketvirtame raunde, likus 40 sekundžių iki jo pabaigos, J.Anglickas nebesugebėjo jos išsaugoti ir V.Nemkovas privertė lietuvį pasiduoti „kimura“ veiksmu.

„Jis mane prigavo, bet tai nebuvo nokdaunas, aš tiesiog parkritau. Jis tikrai stipriai smūgiuoja, aš pats pataikiau keletą gerų smūgių ir supratau, kad tai neveikia, todėl nusprendžiau ieškoti skausmingo veiksmo“, – po kovos sakė V.Nemkovas.

V.Nemkovas čempiono titulą iškovojo praėjusių metų rugpjūtį, kai nugalėjo R.Baderį bei sėkmingai jį apgynė prieš Philą Davisą bei laimėjo „Grand Prix“ ketvirtfinalio kovą.

Viso rusas „Bellator“ organizacijoje yra iškovojęs 7 pergales iš tiek pat galimų ir yra laimėjęs 9 kovas iš eilės. Per keturis pasirodymus „Bellator“ organizacijoje J.Anglickas iškovojo tris pergales, visas – vieningu teisėjų sprendimu.

Paskutinį kartą jis balandžio mėnesį nugalėjo Gregory Millardą, o į „Grand Prix“ turnyro pusfinalį pateko pakeisdamas traumuotą Anthony Johnsoną, kuris ketvirtfinalyje nugalėjo brazilą Jose Augusto Azevedo Barros.