Lozanoje (Šveicarija) ketvirtadienį vyko 9-asis šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Moterų 100 m bėgime vėl netrūko nuostabių rezultatų. Tiesa, šį kartą labiausiai stebino ne antra greičiausia moteris planetoje Elaine Thompson-Herah, o jos tautietė jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce.

34-erių veteranė įrodė, kad ir tokiame amžiuje galima pasiekti karjeros piką. Sh-A.Fraser-Pryce 100 m bėgimą laimėjo su nauju karjeros rekordu (10.60 sek.) ir tapo trečia greičiausia moterimi istorijoje.

Ji taip pat pagerino 23 metus gyvavusį varžybų Lozanoje rekordą, kurį 1998 m. pasiekė amerikietė Marion Jones (10.72). E.Thompson-Herah šį kartą buvo antra (10.64), o trečia finišavo dar viena jamaikietė Shericka Jackson (10.92).

Tai trečias geriausias visų laikų moterų sprinto rezultatas.

Varžybų rekordas krito rutulio stūmime – amerikietis Ryanas Crouseris pasiekė 22,81 m rezultatą ir pagerino savo paties rekordą Lozanoje (22,39 m). R.Crouseriui nuo šių metų priklauso ir įspūdingas pasaulio rekordas – 23,37 m.

Vyrų šuoliuose su kartimi dvi paskutines vietas netikėtai užėmė prancūzai Renaud (5,32 m) ir Valentinas (5,42 m) Lavillenie. Nugalėjo 5,82 m aukštį pirmu bandymu įveikęs amerikietis Christopheris Nilsenas. Tiek pat šoko ir jo tautietis Samas Kendricksas, tačiau šiam prireikė dviejų mėginimų 5,82 m aukštyje.

Moterų šuoliuose į tolį geriausią vakaro rezultatą pasiekė Švedijos atstovė Khaddi Sagnia (6,92 m), bet varžybų nugalėtoja ji netapo. Po 5 šuolių finalinis trejetas atliko po 1 papildomą šuolį, nulėmusį galutines pozicijas. Čia K.Sagnia liko antra (6,64), praleidusi į priekį serbę Ivaną Španovič (6,73).

400 m barjerinio bėgimo pasaulio rekordininkas (45.94 sek.) norvegas Karstenas Warholmas šį kartą nusprendė įveikti šią distanciją be barjerų. Jis finišavo per 45.51 sek. ir buvo 4-as, o nugalėjo amerikietis Wilbertas Londonas (45.17 sek.).

Moterų šuolius į aukštį laimėjo rusė Marija Lasickienė. Ji su ukrainiete Jaroslava Mahučich įveikė 1,98 m aukštį. Skirtumas tik tas, kad rusė tai padarė pirmu mėginimu, o ukrainietė – trečiu.

Vyrų 110 m barjeriniame bėgime Tokijo olimpinis čempionas jamaikietis Hansle‘as Parchmentas pasirodė nesėkmingai – kliudė keletą barjerų ir atbėgo 8-as (13.58). Nugalėjo amerikietis Devonas Allenas (13.07).

Moterų 400 m barjerinį bėgimą laimėjo ir 22 metus gyvavusį varžybų rekordą pagerino olandė Femke Bol (53.05).

Turnyre dalyvavo ir lietuvė Agnė Šerkšnienė. Ji 400 m bėgimo B finale finišavo antra ir distanciją įveikė per 53,22 sek.

Tuo tarpu vyrų 3000 m bėgime norvegas Jakobas Ingebrigtsenas (7:33.06) už nugaros paliko Etiopijos ir Kenijos žvaigždyną bei šventė pergalę.

Vyrų 200 m bėgimą su labai geru rezultatu laimėjo amerikietis Kennethas Bednarekas (19.65), bet jam padėjo didesnis nei leistina vėjas (3,2 m/s).

Moterų trišuolyje dominavo pasaulio rekordininkė venesuelietė Yulimar Rojas. Ji nušoko 15,56 m ir buvo per 11 cm nuo pasaulio rekordo.

Kitas „Deimantinės lygos“ etapas vyks jau rugpjūčio 28-ą dieną Paryžiuje (Prancūzija). Ten įvyks dar viena Sh-A.Fraser-Pryce ir E.Thompson-Herah akistata.