Penktadienį 2023 m. pasaulio krepšinio čempionate startavo antrojo grupių etapo kovos, o į mūšį su Ispanijos krepšininkais (3/1) stojo ir turnyro debiutantai latviai (3/1). Po įtemptos kovos Latvija sukūrė dar vieną stebuklą ir 74:69 (17:16, 12:16, 18:26, 27:11) įveikė pasaulio čempionus.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė latviai, tačiau tuo pačiu greitai atsakė ir Willy Hernangomezas (2:2). Po trečio taiklaus Rolando Šmito dvitaškio latviai vis dar išlaikė nedidelę persvarą (9:10).

Prabėgus pusei kėlinio išsiveržti pavyko ispanams, tačiau netrukus Latvija ir vėl atsidūrė priekyje (11:12), o po pirmojo kėlinio rezultatas liko trapus (16:17).

Antrame kėlinyje Dairis Bertanis smeigė tikslų tolimą metimą ir išlaikė dviejų taškų pranašumą, o gražus Arturo Žagaro tritaškis dar labiau padidino persvarą (18:23).

Ispanų veteranas Sergio Llullas pataikė nuostabų metimą iš toli, bet deja, šis nebuvo įskaitytas. Nepaisant to, Juancho Hernangomezas dvitaškiu vėl išvedė ispanus į priekį 27:25. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo 32:29.

Trečiąjį kėlinį pradėjo taiklus R. Kuruco dvitaškis, o po gero jo perdavimo tritaškį smeigė ir Davis Bertanis (32:37).

Prabėgus pusei trečiojo kėlinio komandos vis dar nepraleido viena kitos į priekį ir rezultatas išliko lygus (42:42), tačiau Dario Brizuela ir Rudy Fernandezas smeigė tritaškius, o po išaugusios persvaros Luca Banchi iškvietė auklėtinius į minutės pertraukėlę (49:42).

Likus kiek daugiau nei dviem minutėms iki rungtynių pabaigos persvara jau buvo dviženklė (52:42). Prieš lemiamą kėlinį dėl latvių klaidų rezultatas jau buvo 58:47.

Latviai ketvirtojo kėlinio pradžioje jau buvo suklydę 21 kartą, o ispanai – 17.

D. Bertanio taškai sumažino Ispanijos persvarą iki 8, tačiau jo tolimas metimas nepasiekė tikslo (58:52). Kristeris Zorikis tiksliai pataikė du tritaškius iš eilės ir vėl išlygino rezultatą iki rungtynių pabaigos likus tik 5 min (51:51).

D. Bertanis po A. Žagaro perdavimo smeigė dar vieną tritaškį ir išvedė latvius į priekį, o netrukus R. Kurucas prideda dar du taškus (65:70).

Likus daugiau nei minutei prie baudų metimų linijos stojęs Willy Hernangomezas pataikė vieną baudą ir skirtumas sumažėjo iki keturių taškų.

Ispanai vėliau priartėjo iki trijų taškų ir turėjo 23 sekundes rezultatui išlyginti, bet D. Brizuela prametė dvitaškį likus devynioms sekundėms. R. Kurucsas realizavo du baudų metimus ir per aštuonias sekundes ispanai neišsigelbėjo.

Ispanijos rinktinė: Willy Hernangomezas 14 (4 atk. kam.), Dario Brizuela 11 (4 rez. perd.), Usmanas Garuba 11 (4 atk. kam.), Juanas Hernangomezas 9 (5 atk. kam.), Alexas Abrinesas 5, Rudy Fernandezas 5, Sergio Llullas 5 (7 rez. perd.).

Latvijos rinktinė: Davis Bertanis 16, Rodionsas Kurucs 13 (8 atk. kam.), Andrejs Gražulis 11 (5 atk. kam.), Rolands Šmits 11, Kristers Zoriks 11, Artūrs Žagars 7 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Aigars Škele 2.

Primename, kad Ispanijos rinktinė į šį etapą atsineša maksimalų taškų skaičių. Pirmame etape G grupėje Europos čempionai įsirašė pergales prieš Braziliją, Dramblio Kaulo Krantą ir Iraną.

Tuo tarpu planetos pirmenybėse debiutavę latviai turi dvi pergales ir vieną pralaimėjimą. H grupėje jie nesunkiai iškovojo pergalę prieš Libaną bei sensacingai palaužė Prancūzijos krepšininkus, tačiau neįveikė Kanados barjero.

Naujai suformuotoje L grupėje dėl ketvirtfinalio taip pat kovoja Kanados ir Brazilijos rinktinės.