Milano „AX Armani“ pasiekė išsvajotąjį Eurolygos finalo ketvertą. Ettore Messinos kariauna namuose 92:89 (24:22, 26:18, 22:18, 19:31) nugalėjo Miuncheno „Bayern“.

„Bayern“ turėjo šansą perrašyti istoriją – nei viena ekipa Eurolygos ketvirtfinalio istorijoje nebuvo atsigavusi serijoje atsilikinėdama 0:2.

Andrea Trinchieri auklėtiniams tai buvo galimybė iškopti į pirmąjį Eurolygos finalo ketvertą klubo istorijoje. Dar įspūdingiau, kad nei vienas Vokietijos klubas ant šios prestižinės scenos nėra atsidūręs.

„Dizaineriai“ į finalo ketvertą sugrįžo po 29 metų. 1992-aisiais Milano klubas Eurolygoje liko trečias.

„AX Armani“ pusfinalyje susigrums su „Barcelona“ ir „Zenit“ poros nugalėtoju.

Fantastines rungtynes sužaidė „AX Armani“ danas Shavonas Shieldsas. Jis per 30 minučių pelnė 34 taškus (4/6 dvit., 5/6 trit., 11/12 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 41 naudingumo balą. Tai jam naudingiausios ir rezultatyviausios karjeros rungtynės Eurolygoje.

Šioms rungtynėms teisėjavo lietuvis Gytis Vilius. Rungtynes tribūnose stebėjo ir Milano „Inter“ puolėjas Ivanas Perišičius. Jis neseniai su savo klubu iškovojo „Serie A“ titulą.

Šeimininkai užtikrintai jautėsi nuo pat susitikimo pradžios, ypač puolime. Vien per pirmąją pusę pavyko suversti pusšimtį taškų (50:40).

Itin įsijautęs buvo danas Shavonas Shieldsas – per du kėlinius jis surinko 18 taškų. Nuo pirmojo kėlinio pabaigos „AX Armani“ nėkart nebuvo atsiliekančiųjų vaidmenyje.

Iš rūbinės grįžę italai grasino nurūkti negrįžtamai – persvara išaugo iki 16 taškų (63:47). Pavojaus varpus išgirdęs „Bayern“ netrukus atkuto (63:53).

Visgi tai buvo Shavono Shieldso vakaras. Danas baudė varžovus visais įmanomais būdais ir pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje dar trečiajame kėlinyje, kai buvo pelnęs 30 taškų.

Jo vedama komanda į ketvirtąjį kėlinį išsinešė užtikrintą pranašumą (72:58).

„Bayern“ paskutiniame ketvirtyje darkart parodė, kad jų palaužti neįmanoma. Vokiečiai likus keturioms minutėms atsiliko jau tik šešiais taškais (77:83). „AX Armani“ paskutinę minutę pasitiko pirmaudami užtikrintai (91:82).

Milano ekipa likus 18 sekundžių sugebėjo prisidirbti užtektinai. Praleistas tritaškis, pamestas kamuolys ir dar vienas dvitaškis ir iš pranašumo belikę buvo vos du taškai (91:89). Dar prie to – Shavonas Shieldsas prasižengė puolime.

Visgi Wade'as Baldwinas atsirėmė į Kyle'ą Hinesą it į sieną – ginčas. Kamuolį atkovojęs „AX Armani“ baudų metimų serijoje neklydo.

„AX Armani“: Shavonas Shieldsas 34, Malcolmas Delaney 16, Kyle'as Hinesas 12 taškų.

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 19, Wade'as Baldwinas 17, JaJuanas Johnsonas 14 taškų.