Dakaro startas: prologe tarp lietuvių greičiausias – Benediktas Vanagas

Atnaujinta 13:59 val.

Naujųjų metų pirmą dieną 6:30 val. Lietuvos laiku Saudo Arabijoje startavo, ko gero, sunkiausios lenktynės pasaulyje – Dakaro ralis. Šiemet Lietuvos vardą dykumų lenktynėse garsins rekordinis skaičius tautiečių – net 10 ekipažų visose kategorijose.

Dakaro ralį oficialiai pirmieji atidarė į kvalifikacinį greičio ruožą pajudėję keturračių vairuotojai.

Pirmasis iš lietuvių prie starto linijos stojo antrajame savo Dakare dalyvaujantis keturratininkas Laisvydas Kancius.

Kvalifikaciniame 19 km greičio ruože jis užfiksavo 9-ą rezultatą. Nuo lyderio M. Andujaro lietuvį skyrė 8:25 min. tačiau šiame trumpame greičio ruože visi skirtumai tarp dalyvių motociklininkų ir keturračių įskaitoje dauginami iš 5.

Automobilių įskaita

Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza („Teltonika Racing“) preliminariai finišavo 36-oje pozicijoje (13 min. 9 sek.) ir nuo lyderio atsiliko 2 min. 13 sek.

Antanas Juknevičius ir latvis Didzis Zarinis („Kreda“) preliminariai finišavo 45-oje pozicijoje (13 min. 50 sek.). Jis nuo V. Žalos atsiliko – 0,41 sek.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Toyota Gazoo Racing Baltics“) preliminariai finišavo 22-i (12 min. 27 sek.) ir pasiekė geriausią rezultatą tarp lietuvių. Nuo lyderio N. Al-Attiyah lietuvis atsiliko 1:31 min.

Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas („Petrus Kambucha team“) finišavo 54-i  (15 min. 01 sek.).

Geriausiai prologe pasirodė katarietis Nasseras Al-Attiya, finišavęs per 10 min. 56 sek., antras liko ispanas Carlosas Sainzas (+00:00:12), o trečias – Pietų Afrikos lenktynininkas Henkas Lateganas (+00:00:36). Ketvirta pozicija atiteko afrikiečiui Brianui Baragwanathui (+00:00:36), o penktas buvo prancūzas Sebastienas Loebas (+00:00:37).

Pirmasis etapas prasidės sausio 2-ą dieną Džidoje, o finišas numatomas sausio 14-ą Rijadoje. Viso dalyviai įveiks 12 etapų, tarp kurių turės tik vieną laisvą dieną – sausio 8-ą.Visą straipsnį galite

Vaidoto Žalos interviu po prologo:

Motociklų įskaita

Prologą įveikė 143 motociklininkai, tarp kurių Arūnas Gelažninkas buvo 44-as ir distanciją įveikęs per 1 val. 9 min. 30 sek. nuo lyderio austro Danielio Sanderso (KTM, 00:55:30) atsiliko 14 min.

Prologe greičiausias buvo austras Danielis Sandersas (KTM, 00:55:30), antras – čilietis Pablo Quintanilla („Honda“, +00:01:00), o trečias – Botsvanos lenktynininkas Rossas Branchas („Yamaha“, +00:01:55).

A. Gelažninko interviu po finišo žiūrėkite:

„Sušilti pavyko. Labai nustebino smėlio purumas, turbūt dėl to, nes jau 100 dalyvių buvo pravažiavę ir labai mėtė motociklą. Nesijaučiau iki galo komfortiškai, bet pavijau 2 sportininkus, 1 – aplenkiau. Siauruose kanjonuose kėlė dulkes tarp akmenų, todėl šiek tiek trukdė ir galėjau padaryti geriau. Bet šiaip viskas gerai, klaidų nepadariau. Kai finiše buvau, mačiau, kad bent 100 sportininkų sugebėjau aplenkti“, – sakė A. Gelažninkas.

„Classic“ kategorija

Prologą įveikė ir „Classic“ kategorijoje važiuojantis Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas. Jų rezultatai kol kas nėra pateikti, o ekipažas po finišo pranešė apie juos stabdžiusias techninės problemas su automobiliu.

„Pirmas prologas pravažiuotas gerai, tačiau turime problemų su automobiliu – kaista variklis. Turėjome prieš startą pilti aušinimo skysčio, o po finišo – vėl užsidegė lemputė, kuri privertė po finišo vėl stoti ir pilti vandenį, nes nebeturime aušinimo skysčio. Šiaip pravažiavome labai geru laiku“, – kalbėjo V. Valiukevičius.

Motobagių klasė

Dakaro debiutantas Rokas Baciuška taip pat pasiekė prologo finišą (15 min ir 5 sek.). Nuo lyderio jis atsiliko 1:43 min. Tiesa, finišą jo motobagis pasiekė su viena nusimontavusia padanga nuo ratlankio.

Lietuvis startavo šeštas iš visų bagių įskaitos dalyvių ir šiuo metu preliminariai yra septintoje vietoje, bet pozicija turėtų keistis.

Kitas lietuvių ekipažas taip pat pasiekė prologo finišą. Tomas Jančys su Irmantu Bražiūnu tą pačią distanciją įveikė lėčiau, per 16 min ir 50 sekundžių.