REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos parlamentas atmetė opozicijoje esančių konservatorių bei dalies leiboristų reikalavimus rengti referendumą dėl Europos sąjungos Reformų sutarties ratifikavimo, skelbia „EU Observer“.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienio balsavime 311 deputatų balsavo prieš siūlymą surengti referendumą, už buvo 248 Atstovų rūmų nariai. Reformų sutartis, dar kitaip žinoma kaip Lisabonos sutartis, ES viršūnių susitikime praėjusių metų gruodį buvo pasirašyta visų 27 šalių narių atstovų, o dabar beliko ją ratifikuoti. Kol kas sutartį ratifikavo 5 valstybės: Vengrija, Slovėnija, Malta, Prancūzija bei Rumunija.

REKLAMA

Vienintelė Airija, remdamasi savo Konstitucijoje įtvirtintomis normomis, rengs referendumą dėl sutarties ratifikavimo. Naujausios apklausos rodo, kad Reformų sutarčiai, kuri mažai kuo skiriasi nuo atmestosios ES Konstitucinės sutarties, linkę pritarti vos kiek mažiau nei pusę airių. Sutarčiai pritaria 46 proc. airių, tuo tarpu 23 proc. tikina balsuosiantys prieš. Iš esmės Reformų sutarties likimą lems dar neapsisprendusių piliečių balsai. Tokių Airijoje yra net 31 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiojoje Britanijoje visos 3 pagrindinės partijos – leiboristai, konservatoriai bei liberaldemokratai – prieš 2005 metų rinkimus buvo priėmę susitarimą, kad visos ES Konstitucijos turi būti ratifikuojamos tik prieš tai referendume atsiklausus piliečių valios. 2005 metais ES Konstitucinę sutartį atmetė prancūzai bei olandai, todėl, bijodami dar vienos nesėkmės, ES valstybių vadovai Reformų sutartį siekia ratifikuoti nedemokratiškomis priemonėmis neatsiklausdami piliečių nuomonės.

Reikia turėti omenyje ir tai, kad Reformų sutartyje yra įtvirtinta dauguma jau sužlugusios ES Konstitucinės sutarties normų. Galima teigti, kad tai, kas buvo atmesta demokratinėmis priemonėmis, dabar prievarta grąžinama neatsiklausiant piliečių valios. Tiesa, leiboristai bei liberaldemokratai teigia, kad Reformų sutartis neturi konstitucinių įpareigojimų Didžiajai Britanijai, todėl referendumo nereikia. Visai kitos nuomonės laikos konservatoriai, kurie teigia, kad Reformų sutartis yra ta pati ES Konstitucinė sutartis tik su pakeistu vardu. 29 leiboristai bei 13 liberaldemokratų trečiadienio balsavime palaikė konservatorių pusę ir palaikė raginimus rengti referendumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų