0

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė 2014 m. FIFA Pasaulio čempionato atrankoje svečiuose turėjo pripažinti Europos zonos G grupės lyderės Bosnijos ir Hercegovinos pranašumą rezultatu 0:3. Varžovams pergalę lėmė trys įvarčiai per trylika pirmojo kėlinio minučių, rašo LFF.

Lietuviai turėjo pirmąją gerą progą pasižymėti, tačiau jos neišnaudojo ir už tai buvo nubausti. Periode tarp 28 ir 41 minutės trys tikslios šeimininkų atakos palaidojo mūsiškių viltis pakovoti dėl taškų.

Drąsinanti pradžia ir neišnaudota proga

Lietuvos rinktinės sudėtyje šioms rungtynėms įvyko nemažai pasikeitimų. Diskvalifikuotus Edgarą Česnauskį ir Saulių Mikoliūną bei traumuotą Deividą Česnauskį pakeitė Mindaugas Panka, Valdemaras Borovskis ir Marius Stankevičius, startinėje sudėtyje šansą gavo Tadas Labukas.

Dvikovos pradžia nieko blogo nežadėjo. Priešingai, lietuviai ramiai griovė bosnių atakas ir rengė savo. 10 minutę mūsiškiai turėjo puikią progą pasižymėti, kai po tiksliai įžaistos kontratakos išbėgo trise prieš vieną gynėją, bet V.Borovskis vietoje smūgio pasirinko perdavimą ir jį nutraukė gynėjas.

20 min. po baudos smūgio T.Labukas vos nepasiekė kamuolio, o 23 min. M.Stankevičiaus baudos smūgis patikrino varžovų vartininką.  Bosniai pirmą pavojingesnį smūgį atliko tik 26 min. kai virš vartų mušė Zvjezdanas Misimovičius. Lietuviai atsakė M.Pankos netiksliu smūgiu.

Trys įvarčiai vienas po kito

Nuo 28 min. prasidėjo mūsiškių nesėkmių ruožas. Bosnių atakų organizatorius Miralemas Pjaničius prasiveržė aikštės viduriu ir atliko meistrišką perdavimą Vedadui Ibiševičiui, kuris išvengė nuošalės ir įbėgęs į baudos aikštelę pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Po septynių minučių to paties M.Pjaničiaus perduotas kamuolys rikošetu nuo T.Kijansko atšoko tiesiai Edinui Džeko, ir bosnių žvaigždė nesuklydo – 2:0. Lietuvių gretose iš toli netiksliai smūgiavo M.Stankevičius, o 40 min. bosniai įmušė dar kartą. E.Džeko atsitvėrė kamuolį baudos aikštelėje ir perdavė laisvam M.Pjaničiui, kuris iš arti įmušė trečiąjį įvartį.

Antrajame kėlinyje lietuviai nepasidavė ir bandė pelnyti paguodos įvartį. Arčiausiai tikslo buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Darvydas Šernas. Vieną jo smūgį atrėmė gynėjas, o pačioje pabaigoje – vartininkas A.Begovičius. Šansą kėlinio viduryje turėjo ir Arvydas Novikovas, bet jo smūgis iš kairio krašto buvo netikslus.

Bosnija ir Hercegovina iškovojo trečiąją pergalę ir surinkę 10 taškų pirmauja grupėje kartu su Graikija, kuri išvykoje 1:0 nugalėjo Slovakiją. Pastarieji lieka su septyniais, lietuviai su keturiais, o pirmus tris taškus į savo sąskaitą įsirašė Latvija – ji namuose 2:0 nugalėjo Lichtenšteiną.

Lietuvos rinktinė šiuos metus baigs kontroline dvikova Armėnijoje lapkričio 14-ąją, o kitas oficialias rungtynes žais kitų metų kovo mėnesį Slovakijoje.

Rungtynių statistika

Bosnija ir Hercegovina - Lietuva 3:0 (3:0)

Zenicos „Bilino Polje“ stadionas, 13000 žiūrovų

Teisėjas - Miroslav Zelinka (Čekija)

Įvarčiai: 28 min. Vedad Ibiševič, 35 min. Edin Džeko, 41 min. Miralem Pjanič (Bosnija ir Hercegovina).

Įspėti: 80 min. Arūnas Klimavičius, 90+2 min. Marius Žaliūkas ir Valdemar Borovskij (Lietuva)

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Tadas Kijanskas, Arūnas Klimavičius, Marius Žaliūkas, Valdemar Borovskij, Arvydas Novikovas, Deividas Šemberas, Mindaugas Panka (85 min. Linas Pilibaitis), Ramūnas Radavičius (46 min. Darvydas Šernas), Marius Stankevičius, Tadas Labukas (66 min. Artūras Rimkevičius). Atsarginiai: Ernestas Šetkus, Emilijus Zubas, Vytautas Andriuškevičius, Tomas Danilevičius, Karolis Chvedukas, Georgas Freidgeimas.