Didysis futbolas sugrįžo. UEFA Čempionų lygoje startavo pirmosios aštuntfinalio poros.

Paryžiaus „Saint-Germain“ su vėjeliu pradėjo svarbiausias UEFA čempionų lygos kovas. Prancūzai išvykoje 4:1 (1:1) sumaitojo „Barceloną“ ir dar kartą pastatė pastaruosius į itin nepatogią situaciją.

Toks rezultatas reiškia, kad Paryžiuje „Barcelona“ privalės įmušti bent keturis įvarčius norėdama patekti į kitą etapą.

Katalonai po lygiai dalinosi kamuoliu su varžovais, tačiau buvo mažiau efektyvesni su juo. PSG atliko daugiau smūgių į vartus (16:13) ir į jų plotą (8:4).

„Barceloną“ į priekį 26-ąją minutę išvedė Lionelis Messi. Katalonams vienuolikos metrų baudinį uždirbo Frenkie de Jongas, kurį baudos aikštelėje pargriovė Layvinas Kurzawa.

Teisėjas Bjornas Kuipersas peržiūrėjo epizodą su VAR pagalba, bet pradinis sprendimas išliko, o L. Messi meistrišku smūgiu nuginklavo Keylorą Navasą (1:0).

PSG po praleisto įvarčio kelias minutes buvo šoke ir vos nepraleido dar vieno įvarčio. Tačiau 32-ąją minutę pavyko išlyginti rezultatą. Marco Veratti puikiai įsiveržė į varžovų suteiktas teritorijas, o Kylianui Mbappe liko tik užbaigti sukurtą šansą (1:1).

Iki pirmojo kėlinio galo ekipos turėjo dar keletą gan gerų galimybių pasižymėti, bet liko nieko nepešusios.

Po pertraukos PSG atrodė kur kas gyvesni ir „Barca“ sulaukė ne vieno gaisro prie savųjų vartų. 65-ąją minutę liepsna virto įvarčiu – K. Mbappe mušė savo antrąjį įvartį po Gerardo Pique klaidos gynyboje. VAR peržiūrėjo epizodą, tačiau įvartis liko įskaitytas (2:1).

70-ąją minutę „Barcelonos“ padėtis tapo itin komplikuota. Po standartinės situacijos Leandro Paredeso aukštą kamuolį antrajame aukšte „nusiėmęs“ Moise Keanas įmušė dar vieną įvartį (3:1).

Katalonų agoniją užbaigė K. Mbappe „hattrickas“. 85-ąją minutę tryse prieš du į greitą ataką pasileidę prancūzai dar kartą supleškino vartų tinklą.

Didelį žingsnį link ketvirtfinalio dėjo ir „Liverpool“ klubas. Anglijos futbolo galiūnas 2:0 (0:0) nugalėjo Leipcigo „Redbull“.

Primename, kad dėl Vokietijos vyriausybės ribojimų ekipos turėjo Leipcigo namų rungtynes žaisti Vengrijoje. „Liverpool“ prieš rungtynes namuose turi visas kortas savo rankose – du išvykos ir nulį praleistų įvarčių.

59 proc. kamuolių kontrolė, 8 smūgiai, tačiau vos vienas į vartų plotą – tokia anglų pirmoji rungtynių dalis.

Tuo tarpu Leipcigo „Redbull“ dar 5-ąją minutę galėjo pirmauti, bet Dani Olmo šūvis galva trenkėsi į virpstą.

Po pertraukos Anglijos klubas greitai pradaužė varžovų gynybą. 53-iąją minutę Mohamedas Salahas įmušė pirmąjį įvartį, o smūgį į paširdžius 58-ąją minutę dūrė Sadio Mane. Dar apmaudžiau, kad dėl abiejų įvarčių Leipcigo ekipos žaidėjai patys kalti.

Pirmoje situacijoje klaidą perduodamas padarė Marcelis Sabitzeris, o antroje kamuolį priimdamas paslydo Dayotas Upamecano.

Per likusį laiką Leipcigo žaidėjai atrodė praradę dvasią ir atsakomosiose rungtynėse turės labai daug darbo.