0

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje sužaistos aštuonerios grupių etapo varžybos.

Ko gero didžiausią staigmeną pateikė Glazgo „Celtic“ futbolininkai, kurie namuose 2:1 įveikė „Barcelona“ ekipą.

21 minutę škotus į priekį išvedė jaunasis „Celtic“ talentas Victoras Wanyama, o antrojo kėlinio pabaigoje, 83 minutę, svečių šansus iškovoti pergalę praktiškai palaidojo aštuoniolikmečio Anthonty Watto tikslus smūgis.

„Paguodos“ įvartį katalonų ekipos gretose pelnė Lionelis Messi (90' min.)

Londono „Stamford Bridge“ stadione vykusiame itin dinamiškame mače tarp vietos „Chelsea“ ir Donecko „Shakhtar“ ekipų, vos per dešimt pirmųjų minučių buvo pelnyti du įvarčiai.

5 minutę, po grubios „Shakhtar“ vartininko Andrejaus Pyatovo klaidos, pasižymėjo „Chelsea“ puolėjas Fernando Torresas, tačiau svečiai, prabėgus kelioms minutėms, „ištampė“ visą „Chelsea“ gynybą ir rezultatą, išlygino Willianas.

31 minutę „Shakhtar“ į priekį vos neišvedė Alexas Teixeira, tačiau brazilo šūvis praskriejo keli centimetrai nuo „Chelsea“ vartų virpsto.

Jei pirmojo kėlinio pradžioje kamuolį kiek dažniau kontroliavo „Shakhtar“ žaidėjai, jo pabaigoje „Chelsea“ visiškai perėmė iniciatyvą.

39 minutę dar kartą grubiai suklydo A.Pyatovas: vartininkas išėjo iš baudos aikštelės galva išmušti kamuolio, tačiau šis atšoko Oscarui, kuris iš maždaug 40 metrų atstumo „Shakhtar“ vartų sargą „permetė“ ir pelnė antrąjį „mėlynųjų“ įvartį.

Antrojo kėlinio pradžia taip pat „paženklinta“ įvarčiu: „Shakhtar“ surengė pavyzdinę pozicinę ataką, kurią, po D.Srnos perdavimo, taikliu smūgiu užbaigė ir „dublį“ atliko Willianas - 2:2.

Išlyginę rezultatą „Shakhtar“ futbolininkai perėmė iniciatyvą ir pradėjo „šturmuoti“ šeimininkų baudos aikštelę.

54 minutę labai pavojingą smūgį iš maždaug 20 metrų nuotolio atliko Razvanas Ratsas, tačiau „Chelsea“ nuo trečiojo įvarčio išgelbėjo vartų konstrukcija.

58 minutę labai pavojingu baudos smūgiu atsakė „Chelsea“ saugas Edenas Hazardas - kamuolys praskriejo visai šalia tolimojo „Shakhtar“ vartų virpsto.

66 minutę, po Juano Matos perdavimo, įvartį galva įmušė Johnas Obi Mikelis, tačiau rungtynių arbitras Carlosas Velasco užfiksavo nuošalę.

74 minutę „Shakhtar“ baudos aikštelėje savo aktorinius sugebėjimus išbandė „Chelsea“ saugas Ramiresas, tačiau C.Velasco spaudimą atlaikė ir 11 metrų baudinio nepaskyrė.

80 minutę, po pakelto kampinio, kamuolį iš „Shakhtar“ baudos aikštelės dar kartą neužtikrintai išmušė A.Pyatovas, o tuo vos nepasinaudojo J.Obi Mikelis - po Nigerijos rinktinės žaidėjo šūvio kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Pačioje rungtynių pabaigoje, paskutinę pridėto laiko minutę, „Shakhtar“ sirgaliai griebėsi už galvų: J.Mata pakėlė kampinį, o įvartį, šeimininkams atnešusį pergalę, galva įmušė nigerietis Victoras Mosesas.

Visi UEFA Čempionų lygos grupių etapo IV turo rungtynių rezultatai:

E grupė

Londono „Chelsea“ 3 - 2 Donecko „Shakhtar“

6' [1 - 0] F. Torres, 9' [1 - 1] Willian, 40' [2 - 1] Oscar, 47' [2 - 2] Willian, 90+4' [3 - 2] V.Moses

Turino „Juventus“ 4 - 0 „Nordsjaelland“

6' [1 - 0] C. Marchisio, 23' [2 - 0] A. Vidal, 37' [3 - 0] S. Giovinco, 75' [4 - 0] F. Quagliarella

F grupė

Miuncheno „Bayern“ 6 - 1 „Lille“

5' [1 - 0] B. Schweinsteiger, 18' [2 - 0] C. Pizarro, 23' [3 - 0] A. Robben, 28' [4 - 0] C. Pizarro, 33' [5 - 0] C. Pizarro, 58' [5 - 1] S. Kalou, 66' [6 - 1] T. Kroos

„Valencia“ 3 - 2 Borisovo „BATE“

26' [1 - 0] Jonas, 29' [2 - 0] R. Soldado (iš 11m. baudinio), 51' [3 - 0] S. Feghouli, 53' [3 - 1] R. Bressan, 83' [3 - 2] D. Mozolevski, 86' [4 - 2] S. Feghouli

G grupė

Lisabonos „Benfica“ 2 - 0 Maskvos „Spartak“

55' [1 - 0] O. Cardozo, 69' [2 - 0] O. Cardozo

Glazgo „Celtic“ 2 - 1 „Barcelona“

21' [1 - 0] V. Wanyama, 83' [2 - 0] A. Watt, 90' [2 - 1] L. Messi

H grupė

„Braga“ 1 - 3 „Manchester United“

49' [1 - 0] Alan (iš 11m. baudinio), 81' [1 - 1] R.v. Persie, 84' [1 - 2] W. Rooney (iš 11m. baudinio), 90' [1 - 3] J. Hernandez

„Cluj“ 1 - 3 Stambulo „Galatasaray“

18' [0 - 1] B. Yilmaz, 53' [1 - 1] M. Sougou (iš 11m. baudinio), 61' [1 - 2] B. Yilmaz, 74' [1 - 3] B. Yilmaz