5
V. Micičius (nuotr. SCANPIX)

Stambulo „Anadolu Efes“ gins Eurolygos čempionų titulą – Vasilje Micičius paskutinę sekundę įsūdė tritaškį ir išvedė Turkijos klubą į finalą.

5

Belgrade vykstančio Eurolygos finalo ketverto pirmame pusfinalyje Ergino Atamano auklėtiniai dramatiškai 77:74 (18:21, 24:22, 24:20, 11:11) įveikė Pirėjo „Olympiakos“ ekipą.

Šiame mače teisėjavo ir lietuvis Gytis Vilius. Antrame pusfinalyje 22 val. susikaus „Barcelona“ ir Madrido „Real“.

Pirmoje mačo pusėje „Olympiakos“ kelis kartus buvo atitrūkusi 7 taškų skirtumu, bet „Anadolu Efes“ į priekį tempė žvaigždžių duetas – Shane’as Larkinas ir V.Micičius kartu realizavo 6 tritaškius, pelnė 24 taškus ir leido išlikti Turkijos klubui šalia.

Po pertraukos jau smogė „Anadolu Efes“ – po tolimų metimų salvės jie dukart susikrovė dviženklę persvarą, bet „Olympiakos“ kovoje išlaikė Tyleris Dorsey. Iki tol tuščias buvęs gynėjas vienas pelnė 10 taškų, kėlinį uždarė tritaškiu ir prieš lemiamą ketvirtį „Olympiakos“ deficitas tesiekė tris taškus.

Ketvirtame kėlinyje įtampa pasiekė aukščiausią tašką – ekipoms itin sunkiai sekėsi rinkti taškus, o antroje kėlinio pusėje „Olympiakos“ sustojo ilgiau nei keturioms minutėms.

Šią tylą nutraukė baudas realizavęs Kostas Sloukas ir prasidėjus paskutinei mačo minutei „Olympiakos“ atsiliko tik dviem taškais – 72:74.

„Anadolu Efes“ neužpuolė, o kitoje aikštės pusėje graikai surengė puikią ataką, pasibaigusią Hassano Martino metimu iš po krepšio, atstačiusiu lygybę – 74:74.

Turkijos klubas paskutinei atakai turėjo 19 sekundžių ir ją pabaigė V. Micičiaus tolimu šūviu – šis varžovams paliko vos 0,2 sekundės ir atsako suregzti jie nesugebėjo.

Herojumi tapęs serbas pelnė 15 taškų (1/5 dvit., 4/11 trit., 1/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Anadolu Efes“ pusfinalyje realizavo net 14 tritaškių iš 34.

Graikijos klubui itin trūko vieno iš lyderių Sašo Vezenkovo indėlio – puolėjas surinko vos 5 taškus, realizuodamas 1/8 tritaškių.

Savo ruožtu „Anadolu Efes“ išsitraukė netikėtą kozirį – Elijah Bryantas sukratė 16 taškų (4/6 trit.).

Apginti titulą per Eurolygos istoriją yra pavykę vos dviems klubams – Tel Avivo „Maccabi“ ir „Olympiakos“.

Eurolygos finalas bus žaidžiamas šeštadienį.

„Anadolu Efes“: Sh. Larkinas 21 (7 rez. perd.), E. Bryantas 16, V. Micičius 15, B. Dunstonas 12, T. Pleissas 8.

„Olympiakos“: Sh. McKissicas 12, K. Sloukas, T. Dorsey ir H. Martinas po 11, K. Papanikolaou 10.