Viktorijoje, Kanadoje vykusioje atrankoje – dar viena staigmena. Čekijos krepšininkai 97:72 (32:22, 18:21, 31:11, 16:18) nugalėjo Ricko Pitino vadovaujamą Graikijos vyrų krepšinio rinktinę ir pateko į Tokijuje vykstančias olimpines žaidynes.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo Čekijos krepšininkai. Jau pirmojo ketvirčio viduryje čekai turėjo 14 taškų pranašumą 20:6. Šį pranašumą išsaugoti jiems pavyko iki pat kėlinio pabaigos. Antrajame kėlinyje vyko apylygė kova bei keliaujant į didžiąją pertrauką 50:43 pranašumą toliau turėjo čekai.

Po ilgosios pertraukos – rungtynių lūžis. Čekai įjungė aukštesnę pavarą ir nepaliko didesnių prošvaisčių graikams. Trečiąjį ketvirtį Jano Vesely vedami čekai laimėjo 31:11, o po kėlinio pranašumas prieš graikus siekė beveik 30 taškų (81:54).

Ketvirtasis mačo kėlinys buvo tik formalumas. Suorganizuoti sugrįžimo graikams nepavyko ir 97:72 Čekijos vyrų krepšinio rinktinė pirmąkart istorijoje pateko į olimpines žaidynes. Šioje atrankoje Roneno Ginzburgo auklėtiniams teko pavargti. Pirmajame mače buvo nusileista Turkijai, vienu tašku pavyko įveikti Urugvajų, o pusfinalyje, kur vyko dramatiška kova, pavyko nukauti NBA talentų kupiną Kanados rinktinę.

Naudingiausias Čekijos rinktinėje buvo J. Vesely. Krepšininkas per nepilnas 30 praleistų minučių aikštelėje surinko 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė tiek pat kamuolių ir surinko įspūdingą 31 naudingumo balą.

Pralaimėtojų gretose naudingiausiai sužaidė jų bokštas Georgios Papagiannis, kuris įmetė 14 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir sukaupė 15 naudingumo balų.

Čekija: Patrikas Auda 20 (4 rez. perd., 25 naud. bal.), J. Vesely 16 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam., 31 naud. bal.), Jaromiras Bohačikas 15 (4 atk. kam.), Ondrejus Balvinas 14 (7 atk. kam.), Tomašas Satoransky 12.

Graikija: G. Papagiannis 14, Konstantinos Mitoglou (4 atk. kam.) ir Giannoulis Larentzakis po 12, Kostas Sloukas 11, Nickas Calathesas 9.