REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo spalio 1 dienos bus neapmokestinti užsienio komandiruočių dienpinigiai tose įmonėse, kuriose mokama ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga (450 Lt). Nuo 2004 m. sausio 1 d. ši nuostata bus taikoma toms įmonėms, kuriose vidutinis darbo užmokestis bus ne mažesnis kaip 600 Lt. Taip trečiadienį (10.01) nutarė Vyriausybė, patikslinusi kai kurias komandiruočių dienpinigių apmokestinimo nuostatas.

REKLAMA
REKLAMA

Tais atvejais, kai darbo užmokestis nesieks nustatytos ribos, o dienpinigiai ir toliau sudarys didžiąją dalį darbuotojo pajamų, jie bus apmokestinami ta pačia tvarka kaip kitos su darbo santykiais susijusios pajamos. Finansų ministerijos įsitikinimu, taikant šias nuostatas sumažėtų iki šiol egzistuojanti paskata didžiąją dalį darbo užmokesčio mokėti dienpinigiais.

REKLAMA

Komandiruočių Lietuvos teritorijoje dienpinigių apmokestinimo tvarka liks nepakitusi - t.y. nuo spalio 1 d. bus neapmokestinami dienpinigiai, jei jų bendra suma per mėnesį neviršija 50 proc. darbo užmokesčio. Šią ribą viršijantys dienpinigiai bus apmokestinti, kaip ir kitos su darbo santykiais susijusios pajamos.

Dienpinigių apmokestinimo pakeitimus pasiūlė Finansų ministerija, siekdama užkirsti kelią mokesčių išvengimui, rinkos bei konkurencijos sąlygų iškraipymui, taip pat įvertinusi vežėjų asociacijos "Linava" pateiktą informaciją ir argumentus.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, iš 865 krovinių gabenimo įmonių, kurios pateikė duomenis, 577 įmonėse vidutinis darbo užmokestis yra mažesnis net už Vyriausybės patvirtintą 450 Lt minimalią mėnesinę algą. 183 įmonėse darbo užmokesčio vidurkis yra didesnis už minimalų mėnesio atlyginimą (MMA), tačiau nesiekia 600 Lt. Neapmokestinamieji komandiruočių dienpinigiai kai kuriose iš šių įmonių siekia apie 90 proc. realių pajamų.

Vyriausybės anksčiau priimtas sprendimas, kuriame buvo numatyta neapmokestinti komandiruočių dienpinigių, jeigu jų bendra suma per mėnesį neviršija 50 proc. darbuotojo darbo užmokesčio, o šią ribą viršijančią sumą apmokestinti, kaip ir kitas su darbo santykiais susijusias pajamas, sukėlė ypač daug vežėjų aistrų ir protestų. Rugsėjo 19 dieną prezidento Rolando Pakso surengtame susitikime Finansų ministerijos ir Lietuvos vežėjų asociacijos vadovai sutarė ieškoti kompromiso.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų