Patyrusi buriuotoja Viktorija Andrulytė iškovojo bilietą į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Sportininkė varžysis ILCA 6 jachtų klasėje.

„Šiandien Europos ILCA čempionate įvykdžius dar trejas lenktynes ILCA 6 klasėje, Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė bendroje įskaitoje užima antrąją vietą ir patenka tarp dešimties sportininkių, kurios rytoj, finalinę čempionato dieną, varžysis Medalių lenktynėse.

Kadangi tarp šių dešimties sportininkių tik dvi – Viktorija Andrulytė ir Kroatijos atstovė Elena Vorobeva – iki šiol neturėjo kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes, būtent joms du šiame čempionate skiriami kelialapiai ir atiteks. Tai reiškia, kad Lietuva jau turi vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse ILCA 6 jachtų klasėje!  Tai – kol kas pirmas ir vienintelis buriavimo kelialapis į šių metų olimpiadą“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė Lietuvos buriuotojų sąjungos atstovai.

LBS pridūrė, kad ILCA 7 klasėje, kur Lietuvai atstovauja Martis Pajarskas, Vėjas Strelčiūnas ir Radvilas Janulionis, rytoj numatomos dar trys lenktynės. Kol kas iš Lietuvos atstovų aukščiausią poziciją – 50 – užima M. Pajarskas.

V. Andrulytei tai jau bus antrosios olimpinės žaidynės. 2020 m. Tokijo žaidynėse lietuvė „Laser Radial“ klasėje užėmė 25 vietą.