Praėjusiame sezone Klaipėdos „Atlantui“ bronzos medalius padovanojęs Maksimas Maksimovas sužibėjo ir šių metų „SMScredit.lt A lygos“ čempionato pradžioje.

Legionierius iš Rusijos išplėšė Klaipėdos komandai antrą pergalę, kuri namuose 1:0 (0:0) įveikė trečią nesėkmę iš eilės patyrusį Utenos „Utenį“.

Jau 4-ąją minutę šeimininkai buvo arti pirmojo įvarčio. Abdoulas Sylla baudos aikštelėje pavojingai smūgiavo, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą ir atšoko arčiau „Utenio“ futbolininko.

Netrukus A. Sylla baudos aikštelėje suklaidino varžovą, bet prie aštraus perdavimo Donatas Kazlauskas nesuspėjo. „Atlanto“ saugas kėlinio viduryje vėl atsidūrė atakos smaigalyje – šį sykį D. Kazlauskas galva smūgiavo virš vartų.

Po Ovidijaus Verbicko pavojingo smūgio, kai kamuolys skriejo visai šalia tikslo, „Utenis“ perkėlė veiksmą į atlantiečių pusę. Svečiai kėlė kampinius, o vieno išpuolio metu Jevgenijus Morozas smūgiavo aukštai virš vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje uteniškiai turėjo puikią progą išsiveržti į priekį. Po puikaus perdavimo iš gilumos Edgaras Mastianica buvo dėkingoje padėtyje, tačiau „Atlantą“ išgelbėjo laiku smūgį blokavęs Markas Beneta.

Nors svečiai vėl kokybiškiau rungtyniavo antrame kėlinyje, tačiau nuo atlantiečių atakų apsiginti nepavyko. Po keitimo aikštėje pasirodęs M. Maksimovas smūgiavo šalia vartų, o Vyto Gašpuičio smūgį atrėmė Vitalijus Mirnas, tačiau 64-ąją minutę „Atlantui“ pavyko pelnyti pergalingą įvartį.

Po Mariaus Papšio pakelto kampinio prie artimojo virpsto buvęs M. Maksimovas galva smūgiavo tiksliai. „Utenio“ vartininkui trūko nedaug – kamuolys, atsimušęs nuo rankų, įskriejo į vartus. Per likusį dvikovos laiką darbo netrūko abiejų komandų vartininkams. Du pavojingus atlantiečių smūgius atrėmė V. Mirnas, o tolimą ir labai pavojingą Eligijaus Jankausko bandymą į kampinį nukreipė Povilas Valinčius.

„Utenis“ buvo kuriam laikui įsitvirtinęs šeimininkų aikštės pusėje, tačiau visos pastangos iškovoti pirmąjį tašką buvo bevaisės.

Klaipėdos „Atlantas“ – Utenos „Utenis“ 1:0 (1:0)

„Atlantas“: P. Valinčius, M. Beneta, K. Gnedojus, V. Gašpuitis, R. Baravykas, A. Bartkus, O. Verbickas, D. Norvilas (64 min. O. Dmitrijevas), M. Papšys (88 min. R. Gedminas), D. Kazlauskas (59 min. M. Maksimovas), A. Sylla.

„Utenis“: V. Mirnas, A. Tručinskas, R. Freidgeimas, L. Artimavičius, J. Fliakas, V. Jeriomenka (72 min. M. Krasnovskis), J. Morozas, E. Mastianica, E. Jankauskas, T. Dombrauskis, A. Buinickis (88 min. K. Levšinas).

Įvarčiai: M. Maksimovas (64)

Geltonos kortelės: V. Jeriomenka (37), E. Jankauskas (69)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus „Žalgiris" 3 3 0 0 11:5 9 2. Klaipėdos „Atlantas" 3 2 0 1 3:1 6 3. Jonavos „Lietava" 2 1 1 0 2:1 4 4. Marijampolės „Sūduva" 3 1 1 1 4:4 4 5. Trakų „Trakai“ 2 1 0 1 2:2 3 6. „Kauno Žalgiris" 2 1 0 1 3:4 3 7. Utenos „Utenis" 3 0 0 3 2:5 0 8. Kauno „Stumbras" 2 0 0 2 3:8 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: B. Atajičius („Žalgiris“) – 4, R. Krušnauskas („Kauno Žalgiris“) – 2 įvarčiai.